دوشنبه, ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۸:۲۰۱۴۰۰-۰۹-۰۱ ۱۵:۰۰:۰۰

سرپرست دفتر خدمات بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی:

ارز ۴٢۰۰ تومانی تا پایان سال حذف نمی‌شود/ توزیع ١١ میلیون تن نهاده

سرپرست دفتر خدمات بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی مباحث مربوط به حذف ارز ۴٢۰۰ تومانی را تکذیب کرد و گفت: تا پایان سال جاری این ارز حذف نمی‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جریان، حسن عباسی معروفان، سرپرست دفتر خدمات بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی درباره مباحث مطرح شده مبنی بر حذف ارز ۴٢۰۰ تومانی از واردات نهاده‌های دامی و دانه‌های روغنی گفت: خیر چنین مسأله‌ای صحت ندارد، ارز ۴٢۰۰ تومانی از واردات این اقلام حذف نشده و ما دیروز نیز برای واردات آنها ارز ۴٢۰۰ تومانی تخصیص دادیم، امروز نیز همین روند بوده و تا آخر سال جاری نیز همین طور خواهد بود بنابراین تا پایان سال ١۴۰۰ ارز ۴٢۰۰ تومانی از واردات دانه‌های روغنی و نهاده‌های دامی حذف نمی‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی مباحث مطرح شده مبنی بر تأخیر واردکنندگان در بارگیری نهاده‌های دامی اضافه کرد: از اول سال جاری تا پایان آبان ماه ١١ میلیون و ١۵۰ هزار تن نهاده دامی در کشور توزیع شده است که بیش از ۶ میلیون تن آن ذرت و مابقی کنجاله سویا و جو بوده است.

معروفان تاکید کرد: ممکن است در مقاطعی به دلیل کمبود کامیون و یا مشکلاتی که در حوزه کرایه و حمل و نقل وجود دارد بارگیری نهاده‌های دامی با تأخیر انجام شود اما این مسأله هیچ ربطی به واردکنندگان ندارد و مقطعی نیز بوده است.

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات