دوشنبه, ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۸:۰۷۱۴۰۰-۰۹-۰۳ ۱۲:۲۷:۴۷

با «حراج جمعه سیاه» در دام کلاهبرداران نیفتید!/ پلیس فتا: قبل از پرداخت وجه از صحت کالا مطمئن شوید

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتای ناجا گفت: خریداران اینترنتی از حراجی‌های جمعه سیاه باید قبل از پرداخت وجه نسبت به صحت و سلامت اجناس خریداری‌شده خود اطمینان حاصل کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جریان، سرهنگ علی محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا به موضوع «حراج جمعه سیاه» اشاره و اظهار داشت: هر سال در روزهای حوالی بلک فرایدی (جمعه سیاه) شاهد شکایت قابل توجهی از مردم به خاطر کلاهبردارهای صورت گرفته در خصوص پرداخت بهای کالای مورد نظر و عدم دریافت کالا یا تقلبی بودن کالای تحویلی به آنها هستیم.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا تصریح کرد: افراد سودجو با سوءاستفاده از اعتماد هموطنان با ایجاد سایت‌های جعلی و تقلبی، اعتبار دیگر فروشگاه‌های اینترنتی که دارای فعالیتی سالم هستند را زیر سؤال برده و از مردم کلاهبرداری می‌کنند.

وی گفت: این صفحات جعلی از نظر ظاهری کاملاً به درگاه اصلی شبیه بوده و به راحتی اعتماد کاربر را مبنی بر ورود اطلاعات بانکی جلب کرده و شماره کارت، رمز دوم، 2 cvv و تاریخ انقضاء کارت بانکی را به سرقت برده و در فرصتی مناسب اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب بانکی قربانی می‌کند.

سرهنگ رجبی خاطرنشان کرد: خریداران اینترنتی از حراجی‌های جمعه سیاه باید قبل از پرداخت وجه نسبت به صحت و سلامت اجناس خریداری شده خود اطمینان حاصل کنند.

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات