دوشنبه, ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۲۱۱۴۰۰-۰۹-۰۳ ۱۳:۰۴:۰۸

هیئت ایرانی برای پیگیری پرونده شهادت سردار سلیمانی وارد بغداد شد

منابع عراقی گزارش دادند که هیئتی قضایی از ایران برای بررسی پرونده ترور فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و نایب‌رئیس شهید سازمان الحشدالشعبی عراق وارد بغداد شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جریان، رسانه‌های عراقی، صبح امروز (چهارشنبه)، گزارش دادند که هیئتی قضایی از ایران وارد بغداد شده است.

بر اساس گزارش پایگاه خبری «العهد نیوز»، هدف از سفر این هیئت ایرانی به بغداد پیگیری پرونده ترور سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و شهید ابومهدی المهندس نایب‌رئیس سازمان الحشدالشعبی است.

در ادامه این گزارش آمده است که «فائق زیدان» رئیس شورای قضایی عالی عراق با این اعضای این هیئت ایرانی دیدار و گفت‌وگو کرده است.

این هیئت در حالی وارد بغداد شده است که حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پیش‌تر در نشست کمیته ویژه پیگیری حقوقی و بین‌المللی پرونده ترور شهید سلیمانی و همراهانش بر پیگیری این پرونده و به عدالت سپردن تروریست‌های دولتی تأکید کرده بود.

در این جلسه که با حضور نماینده خانواده مکرم شهید سلیمانی و مدیران و نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط قضایی، سیاسی، امنیتی، حقوقی و نظامی برگزار شد، مدعوین به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود در خصوص پیگیری این پرونده پرداختند و ضمن بیان گزارش از عملکرد دستگاه متبوع خود، آخرین تحولات و پیشرفت‌ها در موضوع موردنظر و ابعاد و آثار مختلف مسئله را بیان کردند.

وزیر امور خارجه ضمن تأکید بر لزوم پیشبرد اقدامات در حال اجرا، زنده نگاه‌داشتن یاد و خاطره سردار شهید سپهبد سلیمانی، قهرمان ملی و بین‌المللی مبارزه با تروریسم و همچنین نقش مقامات و دولت آمریکا در ارتکاب جنایت نابخشودنی ترور سردار سلیمانی، تأکید کرده بود: «تداوم پیگیری این پرونده و به عدالت سپردن تروریست‌های دولتی جزو سیاست‌های قطعی است.»

 وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین شهریورماه گذشته در جریان سفر به بغداد با حضور در محل ترور شهید سلیمانی تصریح کرده بود: «دولت آمریکا باید پاسخگوی ترور سردار سلیمانی باشد و عاملان و آمران این اقدام و حمله تروریستی بایستی به سزای اعمالشان برسند و به عدالت سپرده شوند.»

سرادر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و شهید ابومهدی المهندس نائب رئیس سازمان الحشدالشعبی عراق دی‌ماه ۹۸ در پی اقدام جنایتکارانه آمریکا به شهادت رسیدند.

 پارلمان عراق در پی این اقدام جنایتکارانه آمریکا طرح اخراج نظامیان بیگانه از خاک این کشور را تصویب کرد.

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات