جمعه, ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ ۱۶:۲۳
آخرین اخبار۱۴۰۰-۱۰-۲۶ ۱۷:۰۹:۱۹

حداقل عیدی کارگران اعلام شد | کدام کارگران عیدی ۷ میلیون ‌تومانی می‌گیرند؟

عیدی کارگرانی که زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند، حداقل ۵ میلیون و ۳۱۰هزار و ۹۹۰ تومان و حداکثر هم ۷میلیون و ۹۶۶هزار و ۴۸۵تومان خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جریان، با نزدیک شدن به سال جدید، کارگران و کارمندان منتظر عیدی هستند؛ اما عیدی کارگران برای امسال چه قدر است و حداقل و حداکثر عیدی پرداختی به کارگران چقدر خواهد بود؟

باتوجه به اطلاعاتی که تاکنون منتشر شده است، عیدی کارگران در سال جدید، حداقل ۵ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۹۹۰ تومان و حداکثر نیز ۷ میلیون و ۹۶۶ هزار و ۴۸۵ خواهد بود؛ البته این مقدار عیدی برای کارگرانی است که ۱۲ ماه کرده‌اند. وضعیت برای کارگرانی که کمتر کار کرده باشند متفاوت است.

عیدی کارگرانی که کمتر از ۱۲ ماه کار کرده باشند، چه قدر است؟

کارگرانی که یک ماه کار کرده باشند، ۴۴۲ هزار و ۵۸۲ تومان عیدی خواهند گرفت. عیدی برای کارگرانی که دو ماه کار کرده باشند، ۸۸۵ هزار و ۱۶۵ تومان خواهد بود.

کارگرانی با سابقه کاری ۳ ماه، یک میلیون و ۳۲۷ هزار و ۷۴۷ تومان عیدی می‌گیرند. اگر سابقه کارگری، ۴ ماه باشد، یک میلیون و ۷۷۰ هزار و ۳۳۰ تومان عیدی خواهد گرفت.

عیدی کارگری که ۵ ماه کار کرده باشد، ۲ میلیون و ۲۱۲ هزار تومان خواهد بود. کارگرانی که ۶ ما کار کرده باشند نیز ۲ میلیون و ۶۵۵ هزار تومان عیدی دریافت خواهند کرد.

عیدی کارگرانی که ۷ ماه کار کرده باشند، ۳ میلیون و ۹۸ هزار تومان است. عیدی کارگرانی با ۸ ماه سابقه کار نیز ۳ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان خواهد بود.

کارگرانی که ۹ ماه کار کرده‌اند، منتظر عیدی ۳ میلیون و ۹۸۳ هزار و ۲۴۲ تومانی باشند. میزان عیدی کارگرانی با ۱۰ ماه کارکرد نیز ۴ میلیون و ۴۲۵ هزار تومان خواهد بود.

کارگرانی که ۱۱ ماه کار کرده باشند نیز ۴ میلیون و ۸۶۸ هزار و ۴۰۷ تومان عیدی می‌گیرند. برای کارگرانی که ۱۲ ماه کار کرده باشند نیز حداقل ۵ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۹۹۰ تومان و حداکثر ۷ میلیون و ۹۶۶ هزار و ۴۸۵ تومان عیدی در نظر گرفته شده است.

عضو شورای‌عالی کار نیز با تأکید بر اینکه اخراج کارگر در ماه‌های پایانی سال برای فرار از عیدی ممنوع و غیرقانونی است، گفت: کارگران در این شرایط می‌توانند به مراجع حل اختلاف در ادارات کار مراجعه کرده و شکایت و دعوی خود را اقامه کنند.

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات