دوشنبه, ۰۶ تیر ۱۴۰۱ ۱۳:۱۳
آخرین اخبار۱۴۰۱-۰۳-۰۴ ۱۱:۴۲:۰۰

۲۱ کشته در حمله به دبستانی در ایالت تگزاس؛ ۱۸ نفر آن‌ها کودک دبستانی بودند

به گزارش پایگاه خبری جریان به نقل از فارس، فرماندار ایالت تگزاس خبر داد که حادثه تیراندازی در دبستانی در شهر اوالد در ایالت تگزاس با کشته شدن 21 نفر و مجروح شدن چند نفر دیگر همراه بوده است.

شبکه ای‌بی‌سی نیوز نیز خبر داد که در جریان این تیراندازی 18 کودک کشته شدند.

شهر اوالد که اکثریت آن را لاتین‌تبارها تشکیل می‌دهند در 77 مایلی غرب شهر «سن آنتونیو» قرار دارد. از ابتدای سال 2022 تاکنون، آمریکا شاهد حدود 200 تیراندازی کور بوده است.

شبکه سی ان ان اخیراً در گزارشی درباره معضل حمل آزادانه سلاح در ایالات‌متحده نوشت، طبق مطالعاتی که از سوی سازمان «سختگیری قوانین اسلحه موجب نجات زندگی» در ۵۰ ایالت آمریکا انجام شده، ارتباط مستقیمی بین ایالت‌هایی که سختگیری در اعمال قوانین حمل سلاح در آن‌ها به کار گرفته می‌شود و آن‌هایی که سستی در اعمال آن می‌کنند با میزان خشونت با اسلحه وجود دارد.

سی ان ان افزود: مثلاً در ایالت «می‌سی‌سی‌پی» که ضعیف‌ترین سختگیری‌ها را در اعمال قوانین مربوط به حمل سلاح دارد، سال ۲۰۲۰ میلادی بدترین وضعیت خشونت با سلاح گرم را تجربه کرده است، اما در ایالت کالیفرنیا که سخت‌ترین قوانین مربوط به حمل سلاح در آن به کار گرفته شده تنها ۸ مورد تیراندازی به ثبت رسیده است.

خبر مرتبط:

* سناتور آمریکایی در واکنش به حادثه تیراندازی در مدرسه‌ای در تگزاس: فقط در آمریکا چنین کشتاری در مدارس رخ می‌دهد

سناتور کریس مورفی با درخواست عاجزانه از اعضای سنا برای اقدام به‌منظور جلوگیری از تیراندازی در مدارس آمریکا گفت: چنین چیزی فقط در این کشور رخ می‌دهد، نه هیچ جای دیگر.

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات