دوشنبه, ۰۶ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۱۷
آخرین اخبار۱۴۰۱-۰۳-۰۴ ۱۱:۴۸:۰۰

آمریکا: می‌خواهیم شاهد بازگشت متقابل به پایبندی به برجام باشیم/ اگر ایران بخواهد در مورد موضوعاتی که خارج از برجام هستند گفتگو کند ما آماده‌ایم؛ البته تهران باید آماده باشد به‌نوبه خود امتیاز بدهد/ دخالتی در ترور سرهنگ صیاد خدایی نداشته‌ایم

به گزارش پایگاه خبری جریان، «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سؤالی درباره ادعای پولیتیکو مبنی بر تصمیم جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا در خصوص نگه‌داشتن نام سپاه در فهرست موسوم به سازمان‌های تروریستی خارجی، با بیان اینکه بارها دراین‌باره از او سؤال شده است، ادعا کرد: می‌خواهیم شاهد بازگشت متقابل به پایبندی به برجام باشیم زیرا این امر در راستای منافع ملی آمریکا است.

وی افزود که لغو تحریم‌ها با بازگشت به پایبندی به برجام محقق خواهد شد و این موضوع با همتایان ایرانی از طریق متحدان اروپایی در حال بررسی است.

پرایس ادعا کرد: همچنین گام‌های هسته‌ای که ایران اگر تصمیم بگیرد به پایبندی به برجام بازگردد، باید انجام دهد، موضوع گفتگوها در وین بوده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادامه داد: مذاکرات در وین تنها بر مسئله هسته‌ای متمرکز شده‌اند.

این مقام دولت بایدن مدعی شد: اگر ایران بخواهد در مورد موضوعاتی که خارج از برجام هستند گفتگو کند ما آماده‌ایم در این گفتگوها شرکت کنیم البته ایران باید آماده باشد به‌نوبه خود امتیاز بدهد.

پرایس درباره ترور شهید سرهنگ حسن صیاد خدایی در تهران در مقابل منزلش گفت: ما گزارش‌ها را مشاهده کرده‌ایم. ما هیچ نقش و دخالتی در کشتن (ترور) این فرد نداشته‌ایم.

خبر مرتبط:

رویترز از قول یک منبع دیپلماتیک اروپایی: پس از سفر انریکه مورا، ایران و امریکا متعهد به ازسرگیری مذاکرات نشدند؛ دستیابی به مصالحه اگر نگویم غیرممکن، اما غیرمحتمل است

پس از سفر انریکه مورا مذاکره‌کننده اتحادیه اروپا به تهران، یک منبع دیپلماتیک اروپایی گفت که هیچ‌یک از طرفین (ایران و آمریکا) متعهد به ازسرگیری مذاکرات نشده‌اند و دستیابی به مصالحه در بحث سپاه غیرمحتمل است، البته اگر نگویم غیرممکن.

 

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات