دوشنبه, ۰۶ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۲۴
آخرین اخبار۱۴۰۱-۰۳-۰۴ ۱۲:۰۸:۱۹

جسد مالک متروپل آبادان شناسایی شد/ وزیر کشور: شمار جان‌باختگان حادثه مترو پل به ۱۴ نفر رسید

دادستان استان خوزستان گفت: اداره تشخیص هویت و خانواده مالک اصلی و پیمانکار ساختمان متروپل، جسد وی را شناسایی کردند.

به گزارش پایگاه خبری جریان « صادق جعفری چگنی» دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان در گفتگو با بخش خبری ۲۱ سیما گفت: اداره تشخیص هویت و خانواده مالک اصلی و پیمانکار ساختمان متروپل، جسد وی را شناسایی کردند.

وی افزود: اظهارنظرها درباره زنده‌بودن وی کاملاً تکذیب می‌شود.

دادستان اهواز با بیان اینکه اقدامات اولیه در جهت برخورد با عاملان، مسببان و متخلفان ساختمان متروپل آبادان انجام شده، افزود: یازده نفر ازجمله شهردار آبادان و سه شهردار پیش از وی بازداشت شدند.

جعفری چگنی افزود: متهمان تفهیم اتهام شده‌اند و برای تحقیقات اولیه در بازداشت هستند. البته با افراد دیگر نیز که در وقوع حادثه دخیل باشند به‌طور حتم برخورد جدی و قاطع خواهد شد.

«احمد وحیدی» وزیر کشور هم با اعلام اینکه « ۱۴ نفر از شهروندان آبادانی در حادثه ساختمان متروپل جان خود را از دست دادند.: گفت: همه گروه‌های امدادرسانی از ابتدای حادثه، عملیات امدادرسانی را برای نجات شهروندان زیر آوار مانده احتمالی آغاز کردند.

وی ادامه داد: عملیات آواربرداری با توجه به حساسیت سازه با دقت خاص در حال انجام است.

وزیر کشور گفت: اکنون نیروهای امدادی در حال تلاش برای نفوذ به زیرزمین ساختمان هستند زیرا امکان دارد برخی شهروندان در زیر آوار باقی‌مانده باشند.

وحیدی تعداد جان‌باختگان در این حادثه را ۱۴ نفر عنوان کرد و گفت: تاکنون ۳۲ شهروندی که زیر آوار بودند بیرون کشیده شدند و به بیمارستان‌های شهر منتقل شدند.

وی با اشاره به ترخیص ۲۹ شهروند آبادانی زیر آوار مانده در پایان خاطرنشان کرد: اکنون سه نفر از این شهروندان برای مراقبت‌های بیشتر در بیمارستان‌های شهر بستری هستند.

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات