دوشنبه, ۰۶ تیر ۱۴۰۱ ۱۳:۱۸
آخرین اخبار۱۴۰۱-۰۳-۰۴ ۱۴:۲۰:۰۱

رئیسی: برای رفع مشکلات معیشتی مردم پای‌کار هستیم/ آینده ایران را بسیار درخشان و امیدوارکننده می‌بینیم

رئیس‌جمهور گفت: ما رفع تحریم‌ها را دنبال می‌کنیم؛ اما مهم‌تر از رفع تحریم‌ها، توجه به ظرفیت‌های داخلی است و برای رفع مشکلات معیشتی مردم کوشش خواهیم کرد و پای‌کار هستیم.

به گزارش پایگاه خبری جریان به نقل از تسنیم، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در نخستین کنگره 4000 شهید روحانی که به‌صورت تصویری با حضار سخن می‌گفت، اظهار داشت: امروز اگر تعداد شهدا را در اقشار گوناگون مشاهده کنیم، بالاترین تعداد شهید در اقشار مختلف، مرتبط با صنف روحانیت است که نشان‌دهنده پیش‌قراولی و پیشتازی روحانیت است.

رئیسی بیان کرد: امروز روحانیون، مشکلات معیشتی بسیاری داشته و کمترین میزان دریافتی، مربوط به طلاب و فضلای ماست؛ اما بیشترین حضور و جان‌فشانی و با مردم و در کنار آنان بودن را از روحانیون می‌بینیم.

وی اظهار داشت: باید زندگی شهید اصلانی که در حرم مطهر رضوی به شهادت رسید را نگاه کرد که چگونه می‌زیست و با تمام وجود در کنار مردم در حاشیه شهر مشهد زندگی می‌کرد و این افراد، حجت الهی بر تمام ما هستند.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: امروز یمن به برکت خون مطهر شهدا ایستادگی می‌کند و این نکته را در جای‌جای عالم مشاهده می‌کنیم که گره زدایی از مشکلات عالم اسلام به برکت خون شهدا اتفاق می‌افتد.

* ضرورت توجه به جهاد تبیین

رئیسی گفت: امروز جهاد تبیین که مطابق با منویات رهبر انقلاب بر همگان لازم است، باید موردتوجه قرار بگیرد و به این مسئله بپردازیم.

رئیس‌جمهور بیان کرد: امروز بنده در کسوت خدمتگزاری به مردم مشاهده کرده‌ام که اگر با مردم صادق باشیم، همراهی مردم را به همراه دارد؛ دشمن در جریان عادلانه سازی یارانه‌ها بسیار تلاش کرد خرابکاری داشته باشد؛ اما بصیرت مردم و ایستادگی آنان، برنامه‌های آنان را خراب نمود.

* مهم‌تر از رفع تحریم‌ها، توجه به ظرفیت‌های داخلی است

وی تاکید کرد: راهبرد ما در کشور، راهبرد بیان‌شده از سوی رهبر معظم انقلاب است؛ ما رفع تحریم‌ها را دنبال می‌کنیم؛ اما مهم‌تر از رفع تحریم‌ها، توجه به ظرفیت‌های داخلی است و برای رفع مشکلات معیشتی مردم کوشش خواهیم کرد و پای‌کار هستیم.

* آینده را بسیار درخشان و امیدوارکننده می‌بینیم

رئیس‌جمهور گفت: بنده به‌عنوان یک طلبه و خدمتگزار، آینده را بسیار درخشان و امیدوارکننده می‌بینیم و تلاش شبانه‌روزی خواهیم داشت تا مردم عزیز، احساس عدالت، امنیت، پیشرفت و ... داشته باشند و این مسئله را مسئله‌ای شدنی می‌دانیم.

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات