دوشنبه, ۰۶ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۲۳
آخرین اخبار۱۴۰۱-۰۳-۰۴ ۱۴:۲۹:۰۰

رهبر انقلاب: ما گفتیم مجلس انقلابی، یک عده‌ای خوششان نیامد. خب ولی ما حقیقت را گفتیم/ امروز هم می‌توان مثل فتح خرمشهر بر مشکلات غلبه کرد/ مشکل‌تر از انقلابی بودن و گرایش انقلابی داشتن، انقلابی ماندن است

به گزارش پایگاه خبری جریان به نقل از خبرگزاری ها، نمایندگان مجلس شورای اسلامی صبح امروز چهارشنبه 4 خردادماه با رهبر معظّم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دیدار کردند.

گزیده بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار بدین شرح است:

* فتح خرمشهر درواقع تغییر یک معادلهٔ تلخ به یک معادلهٔ شیرین بود؛ ملت ایران نجات پیدا کرد. حالا خیلی از مردم شاید اطلاعات زیادی از وضع جنگ نداشتند اما آن‌هایی که اطلاع داشتند دائم در نگرانی و تلخی و عسرت زندگی می‌کردند.

* این نجات ملی ناشی از چه بود؟ فتح خرمشهر و آن حوادث قبل مولود چه عاملی بود؟ جهاد، ازخودگذشتگی، عزم راسخ، ابتکار عمل، دنبال کارها و راه‌های ابتکاری گشتن. روح همهٔ این‌ها هم اخلاص لله و توکل علی‌الله بود؛ برای خدا کار کردن و به خدای متعال توکل کردن.

* حالا من می‌خواهم بگویم این مخصوص آن برهه و آن حادثه نبود و در همهٔ حوادث گوناگون کشور که شماها با آن مواجهید مانند مسائل داخلی، خارجی، مسائل سخت‌افزاری و مسائل نرم‌افزاری، می‌توان پیروز شد به کمک همین چند عامل: مجاهدت درراه خدا و عمل جهادی، اخلاص لله، عزم راسخ، ابتکار عمل و امثال این‌ها.

* ما گفتیم مجلس انقلابی! یک عده‌ای خوششان نیامد. خب ولی ما حقیقت را گفتیم حالا بعضی‌ها خوششان می‌آید، بعضی‌ها خوششان نمی‌آید، عیبی ندارد؛ حقیقت همین بود که این مجلس با شعارهای انقلاب تشکیل شد. مردم نگاه کردند گزینه‌هایی را انتخاب کردند که حرکتشان، جهت‌گیری‌شان، شعارشان، حرفشان حرف انقلاب بود.

* شعارهای انقلاب به نفع کشور است برخلاف کسانی که می‌خواهند وانمود کنند که آقا انقلاب دردسرِ برای کشور است، نه به‌عکس انقلاب و شعارهای انقلابی و آرمان‌های انقلابی -که البته هنوز به آرمان‌ها نرسیدیم هنوز اما- توجه به این آرمان‌ها و رفتن به سمت این آرمان‌ها دوای درمان دردهای کشور است؛ دردسر نیست، رفع دردسر است.

* البته یک نکتهٔ اساسی‌ انقلابی ماندن است. برادران عزیز! خواهران عزیز! بنده الآن کاملاً جلوی چشمم است، کسانی بودند که سال ۵۸ مثلاً که بنده عضو شورای انقلاب بودم، آن‌وقت آن‌ها -هنوز رئیس‌جمهور هم نبودم- می‌آمدند پیش ما می‌نشستند، -ما که حالا خودمان جزو بچه‌های انقلاب بودیم و با سوابق مبارزاتی- حالا مثلاً فلان حرف‌هایی می‌زدند تند، داغ، آتشین که ما چشممان خیره می‌ماند که این‌ها که هستند دیگر، این‌ها این‌قدر یعنی به‌اصطلاح به تعبیر فرنگی مآب‌ها سوپر انقلابی، خب بعد برگشتند همان‌ها، انقلابی نماندند، همان افراد با آن شیوهٔ برخورد، با آن شیوهٔ نگاه نتوانستند خط را ادامه بدهند طاقت نیاوردند. مشکل‌تر از انقلابی بودن و گرایش انقلابی داشتن، انقلابی ماندن است، چه فرد، چه جمع، چه کل مجلس باشد.

ادامه دارد...

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات