دوشنبه, ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ۰۶:۰۱
آخرین اخبار۱۴۰۱-۰۳-۱۸ ۰۸:۵۱:۰۰

جزئیات جدید از سرقت ۱۶۲ صندوق امانات بانک ملی

به گزارش پایگاه خبری جریان، «حسن مونسان» عضو هیئت‌مدیره بانک ملی در گفتگویی تلویزیونی در تشریح جزئیاتی از «سرقت صندوق امانات بانک ملی شعبه دانشگاه تهران» گفت: سرقت از صندوق‌های اجاره‌ای بانک ملی در ایام تعطیلات اتفاق افتاد و از یک هزار صندوقی که داشتیم، حدود ۱۶۲ صندوق مورد سرقت قرار گرفته است. مراجع انتظامی، امنیتی و قضایی از دیروز وارد عمل شدند. ما هم امروز مالباختگان را دعوت کردیم تا با شناسایی اموالشان، در کوتاه‌ترین زمان ممکن، پیگیری‌ها صورت گیرد.

مونسان با بیان اینکه «موضوع ورود سارقان توسط مراجع انتظامی در حال رسیدگی است» افزود: تیم سرقتی با استفاده از دستگاه فرز و برش توانستند وارد ساختمان شوند و این اتفاق بسیار ناگوار را رقم بزنند.

عضو هیئت‌مدیره بانک ملی بیان کرد: ما یک هزار صندوق داشتیم، اما ۲۵۲ صندوق در اختیار مردم بوده است که از این تعداد، ۱۶۲ مورد سرقت شده است.

وی افزود: تیم سرقتی صندوق‌ها را با دیلم و ابزاری که داشتند، شکستند و آن‌هایی را که پر بودند، خالی کردند.

مونسان ادامه داد: آنان به بخش عمده‌ای از صندوق‌ها آسیب زدند و تعدادی از صندوق‌ها هم که خیلی پر بوده است نتوانستند خالی کنند.

عضو هیئت‌مدیره بانک ملی در بخش دیگری از این گفتگو اظهار داشت: برخی از مالباختگان دیروز از ماجرا مطلع شدند و ما هم به محض دریافت خبر وارد عمل شدیم. مراجع انتظامی، امنیتی و قضایی هم از دیروز عملیات آثاربرداری از جرائم، صورت‌برداری و صورت‌جلسه‌ها را انجام داده‌اند. بانک ملی با توجه به رسالتی که داشته است طی تماسی با افرادی که صندوق امانات در اختیار داشتند از آنان خود اظهاری گرفته که محتویات صندوق به چه شکلی بوده است.

مونسان گفت: بانک ملی طی بیانیه‌ای رسمی در ساعت ۱۲: ۱۶ ظهر امروز اعلام کرد، خسارت همه مالباختگان با نظارت قضایی توسط بانک ملی پرداخت خواهد شد.

وی در پاسخ به اینکه «وقتی صندوق‌ها باز می‌شوند، آلارم نمی‌دهند؟» اظهار داشت: این صندوق‌ها دارای مجهز به سیستم‌های امنیتی هستند، اما به گفته متخصصان امنیتی، تیم سارق بسیار متبحر بودند که توانستند سیستم‌ها را از کار بیندازند و عملیات سرقت را انجام دهند.

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات