شنبه, ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ۱۶:۳۵
آخرین اخبار۱۴۰۱-۰۳-۲۳ ۱۲:۵۰:۲۵

آموزش‌وپرورش: طرح ۳۶ ساعت آموزش تابستانی به دانش‌آموزان اجراییم شود/ آموزش غیرحضوری حدوداً بین ۴ تا ۸ ساعت در هفته کمتر انجام می‌شود

معاون آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش: طرح ۳۶ ساعت آموزش تابستانی برای جبران یادگیری، متناسب با نیاز دانش‌آموزان در تیر و مرداد اجرایی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری جریان به نقل از صداوسیما، «مهدی کاظمی» معاون آموزش متوسطه در مورد طرح ۳۶ ساعت آموزش تابستانی برای جبران یادگیری گفت: بعد از ۲۶ ماه آموزش غیرحضوری ناشی از شیوع کرونا، طبیعی است که آموزش حضوری در بهترین حالت ممکن دچار افت شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش با بیان اینکه پژوهش‌های داخلی و بین‌المللی موضوع افت یادگیری در دانش آموزان را اثبات کرده افزود: آموزش غیرحضوری حدوداً بین ۴ تا ۸ ساعت در هفته کمتر انجام می‌شود لذا ضرورت داشت که برنامه ویژه‌تری را در چهار عنوان درسی و با حداکثر ۳۶ ساعت آموزشی برای دانش آموزان در نظر بگیریم.

کاظمی با اشاره به اینکه تقاضای این موضوع از طرف اولیای دانش آموزان وجود داشت و طراحی و برنامه‌ریزی در مورد آن بر عهده ماست گفت: این ویژه‌برنامه آموزشی متناسب با نیاز دانش آموزان در تیر و مرداد امسال اجرایی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: برای اجرای این برنامه‌های ویژه آموزشی، انگیزه‌های تشویقی و منابع موردنیاز را در نظر گرفتیم تا مورد استقبال دانش آموزان بخصوص دانش‌آموزانی که حدنصاب نمره قبولی را کسب نکردند قرار بگیرد.

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات