شنبه, ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ۱۷:۰۲
آخرین اخبار۱۴۰۱-۰۴-۰۴ ۱۷:۱۶:۰۰

حادثه در پل معلق سنندج/ تخریب بخشی از پل توسط یک جوان

یک مهمان جوان در حین عبور از پل معلق سنندج براثر هیجانات زیاد اقدام به شکستن چند تخته از چوب پل معلق کرده و حادثه آفرید.

به گزارش پایگاه خبری جریان به نقل از تسنیم، سنندج یکی از شهرهای زیبای استان کردستان است که در تمام فصول سال به‌ویژه فصل تابستان پذیرای گردشگران داخلی و خارجی زیادی است. این شهر زیبا جاذبه‌های دیدنی فراوانی دارد اما دوستداران هیجان، علاقه زیادی به زیپ لاین و پل معلق سنندج آن دارند.

پل معلق سنندج یکی از جاهای دیدنی مرکز استان کردستان بوده که در دامنه کوه آبیدر و بالای پارک جنگلی این شهر ساخته شده است. طول مسیر این زیپ‌لاین 320 متر و اختلاف سطح ذاتی آن 22 متر از پارک مشاهیر تا پشت پرده سینما روباز بوده که سکوی مبدأ آن 9 متر (از سمت پارک مشاهیر) و سکوی مقصد 3 متر (از سمت پرده سینما روباز آبیدر) است. این پل دارای طول 320 متر و عرض 120 سانتی‌متر بوده و ارتفاع آن از کف دره کوه آبیدر 88 متر است.

این پل روزانه پذیرای شهروندان و مهمانان زیادی از سراسر کشور بوده و این بخش از شهر را توریستی کرده و افراد تجربه‌ای هیجان‌انگیز و متفاوت در این پل معلق خواهند کرد اما هستند افرادی که حادثه‌آفرین نیز خواهند بود. در همین راستا یک مهمان جوان در حین عبور از پل معلق سنندج براثر هیجانات زیاد اقدام به شکستن چند تخته از چوب پل معلق کرد.

شهردار سنندج در گفت‌وگو با تسنیم در جزئیات این حادثه با بیان اینکه این جوان 30 ساله جوانرودی حین عبور از پل معلق براثر هیجانات زیاد اقدام به شکستن چوب پل معلق می‌کند، اظهار داشت: خوشبختانه با توجه به اینکه این فرد از تجهیزات ایمنی استفاده کرده بود، بدون هیچ‌گونه آسیبی نجات یافت.

سید انور رشیدی با بیان اینکه پرونده فرد خاطی در کلانتری تشکیل و به مراجع قضایی معرفی می‌شود، گفت: این جوان طوری وانمود کرده بود که الزامات فنی این پل رعایت نشده و پل نقص فنی داشته درحالی‌که اصلاً این‌گونه نبود.

این شهروند جوانرودی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج با ابراز پشیمانی از این حرکت روی پل معلق آبیدر اظهار داشت: از همه شهروندان سنندجی، مجموعه شهرداری و پیمانکار مجموعه تفریحی زیبلاین و پل معلق عذرخواهی کرده و امیدوارم اشتباهم را ببخشند.

 وی با بیان اینکه براثر هیجانات این کار را انجام دادم، گفت: قبل از عبور از روی پل تذکرات لازم برای رعایت نکات ایمنی و دوری از حرکات هیجانی به بنده داده شد اما متأسفانه رعایت نکردم.

این مهمان جوانرودی با ابراز تأسف از اینکه در این حادثه به‌شدت خود را مقصر و خطاکار دانسته و از اینکه به خاطر یک هیجان زودگذر موجب بروز چنین حادثه‌ای شدم، به‌شدت پشیمانم، تصریح کرد: خوشبختانه به‌واسطه داشتن کمربند ایمنی بدون کوچک‌ترین مشکلی نجات پیدا کردم.

زیپ‌لاین وسیله‌ای است که در دونقطه با استفاده از سیم بکسل به هم وصل شده و با بهره‌گیری از شیب و گرانش زمین فرد را از نقطه‌ای به نقطه دیگر انتقال داده و نحوه انتقال با حرکت قرقره روی سیم بکسل همراه با پوشیدن لباس ایمنی توسط فرد انجام می‌گیرد.

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات