شنبه, ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ۱۵:۵۳
آخرین اخبار۱۴۰۱-۰۴-۰۵ ۱۲:۳۲:۰۰

حاجی‌دلیگانی: استیضاح وزرای صمت، کشور، راه و کشاورزی تحویل هیئت‌رئیسه مجلس شد

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: وزرای صمت، کشور، راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی از وزرایی هستند که درخواست استیضاحشان به هیئت‌رئیسه مجلس آمده است.

به گزارش پایگاه خبری جریان، «حسینعلی حاجی‌دلیگانی» نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در سیزدهمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره به دیدار حضوری نمایندگان مجلس با رهبر معظم انقلاب افزود: در این دیدار رهبر انقلاب مطالب بسیار مهم، کاربردی، راهبردی و اجرایی را در خصوص رویکرد کلی مجلس و محور قرار گرفتن لوایح بیان و در بخشی از صحبت‌های خود در خصوص ویژگی‌های یک نماینده انقلابی صحبت کردند که امیدواریم بتوانیم در دو سال باقی‌مانده از مجلس این نکات را عملیاتی کنیم.

وی یادآور شد: پس‌ازاین دیدار، مرکز پژوهش‌های مجلس اقدامی را آغاز کرد تا از فرمایشات و انتظارات رهبر انقلاب منشوری را آماده کند و در حال حاضر در حال نهایی شدن است که البته محورش این است که بتوانیم وضعیت کشور و جامعه را به سمت بهبود پیش ببریم.

حاجی‌دلیگانی پیرامون طرح شفافیت تصریح کرد: طرح شفافیت دوم، در پایان اهم از طرح اول بود یعنی با تدبیر انجام شده به این جمع‌بندی رسیدیم که تمام ۳ قوه را در این طرح بیاوریم و پوششی به آن بدهیم که کلیت آن با نصف به‌علاوه یک رأی، رأی بیاورد و ماده خاص آن با دوسوم آرا تصویب شود.

این نماینده مجلس در خصوص ایرادات واردشده به طرح شفافیت بیان کرد: ایرادات مطرح‌شده موارد عادی است و در کمیسیون در حال اصلاح است تا به صحن بیاید.

وی پیرامون استیضاح وزیر صمت تصریح کرد: تا به الآن ۵ تقاضا برای استیضاح وزرا آمده است که مورد اول آن وزیر صمت است که البته ۲ دسته امضا آمده بود که برای بررسی به کمیسیون ارجاع داده شد و هنوز از عدد نیفتاده و نیاز است کمیسیون این هفته بررسی‌ها را انجام دهد و زمانی که در صحن اعلام وصول شد حتی اگر عدد آن کم شود از دستور خارج نخواهد شد.

حاجی‌دلیگانی خبر داد: وزرای کشور، راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی از دیگر وزرایی هستند که درخواست استیضاحشان به هیئت‌رئیسه آمده است.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس پیرامون طرح رسمی شدن نیروهای خرید خدمت آموزش‌وپرورش توضیح داد: طرحی به مجلس مبنی بر اینکه تمام افرادی که از سال ۱۳۹۲ آموزش‌وپرورش رابطه کاری ازجمله خرید خدمت و حق‌التدریسی دارند به استخدام آموزش‌وپرورش دربیایند که تعداد آن ۸۰ هزار نفر برآورد می‌شوند.

وی تصریح کرد: سیاست‌های کلان در خصوص آموزش‌وپرورش این است که افراد از دانشگاه فرهنگیان جذب شوند اما با هدف کاهش هزینه‌ها خرید خدمت و مدارس غیرانتفاعی مطرح شد اما کمیسیون آموزش مجلس با این طرح موافق نیست ولی در معرض صحن علنی مجلس قرار دارد.

منبع: انتخاب

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات