دوشنبه, ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴
آخرین اخبار۱۴۰۱-۱۱-۳۰ ۱۶:۴۲:۲۰

سکه؛ ۲۸ میلیون و ۳۵۰/ رئیس اتحادیه طلا: بجای سکه، مصنوعات طلا بخرید

به گزارش جریان، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران نوسانات نرخ ارز را اصلی‌ترین عامل گرانی سکه اعلام کرد و گفت: با توجه به بزرگ بودن حباب سکه، اگر مردم به سمت خرید مصنوعات طلا بروند، بهتر است.

نادر بذرافشان در گفت‌وگو با مهر در مورد بازار سکه و طلا، اظهار کرد: نوسانات بازار ارز و افزایش ۱۶ دلاری اونس جهانی عاملان اصلی افزایش قیمت سکه و طلا در بازار هستند.

رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران افزود: اما مهم‌ترین علت افزایش قیمت طلا افزایش قیمت ارز در بازار آزاد است که منجر شده حباب سکه نیز به‌شدت زیاد شود.

وی ادامه داد: البته التهاب تقاضا نداریم و باید ببینیم در روزهای آینده شرایط اونس جهانی به کدام سو می‌رود و کنترل بازار ارز توسط بانک مرکزی ادامه می‌یابد یا خیر.

بذرافشان اضافه کرد: با توجه به وضعیت فعلی بازارها، بانک مرکزی بهتر است در کنار ربع‌سکه، نیم‌سکه و سکه تمام را نیز در بورس عرضه کند تا حدودی شاهد کاهش قیمت و حباب سکه در بازار باشیم.

وی در مورد خرید سکه از سوی مردم اظهار کرد: فلزات طلا جزو فلزات گران‌بها است و با توجه به بزرگ بودن حباب سکه، اگر مردم به سمت خرید مصنوعات طلا بروند، بهتر است زیرا به‌عنوان نمونه حباب ربع‌سکه ۴ میلیون است اما دو گرم طلا بخرند به‌صرفه‌تر است و به اقتصاد و تولید کشور هم کمک می‌شود.

* سکه ۲۸ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان شد

رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران در مورد قیمت سکه نیز افزود: هم‌اکنون قیمت سکه تمام طرح جدید ۲۸ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان که البته حباب این سکه ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

بذرافشان گفت: قیمت سکه طرح قدیم ۲۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، قیمت نیم سکه ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و قیمت ربع سکه ۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات