دوشنبه, ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۰۴
آخرین اخبار۱۴۰۱-۱۲-۲۱ ۱۶:۵۳:۲۶

سرلشکر سلامی: حجم دشمنی‌ها علیه ایران بی‌سابقه است/ هر چه فشارها بیشتر، پاسخ ملت قاطع‌تر خواهد بود/ از دل تحریم‌ها انواع ماهواره را به آسمان فرستادیم

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تقدیر از ایستادگی مثال‌زدنی ملت ایران در مقابل دشمنان گفت: سالی که گذشت، سال ایستادگی مردم ایران در مقابل دشمنان بود و حضور مردم در صحنه دشمن را مأیوس کرد و پیروزی‌های امروز به دلیل همین استقامت است.

به گزارش جریان به نق از فارس، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در مراسم بزرگداشت یاد و خاطره شهدای عملیات بدر و خیبر که در حسینیه ثارالله ارومیه برگزار شد با تبریک ایام ماه شعبان اظهار داشت: آذربایجان مهد میلاد باکری‌ها و آوردگاه رزم کاظمی‌ها و شوشتری‌ها و هزاران فرمانده رزمنده شهید گلگون‌کفن است و برای بنده افتخار است که در ایام پایان سال در خدمت این مردم هستم.

فرمانده کل سپاه با تقدیر از ایستادگی مثال‌زدنی ملت ایران در مقابل دشمنان گفت: سالی که گذشت سال ایستادگی مردم ایران در مقابل دشمنان بود و حضور مردم در صحنه دشمن را مأیوس کرد.

سرلشکر سلامی افزود: اینکه هرساله از شکوه مقاومت این شهیدان تجلیل می‌کنیم و این ایام همواره رایحه دل‌انگیز شهدای بدر و خیبر مشام زنده‌دلان را نوازش می‌دهد علتش عزتی است که خدای متعال در نام این شهدا قرار داده است و هرساله زنده‌بودن این شهدا را به ما گوشزد می‌کند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی راز عزت و جاودانگی شهیدان را یقین آن‌ها دانست و تأکید کرد: همان‌گونه که در فرمایشات مقام معظم رهبری درباره شهدا و به‌خصوص شهید باکری جلوه‌گر بود شهدا جلوه‌های عرفانی و ملکوتی را به تصویر کشیدند که نشان از یقین و ایمان آن‌ها دارد.

سرلشکر سلامی با اشاره به شهدای عملیات‌های بدر و خیبر افزود: شهید باکری را همگان به‌عنوان شخصی مؤدب با تواضع و باتقوا می‌شناختند و این شهید بر قله فضیلت‌ها ایستاده بود و در تواضع و فروتنی یک پهلوان نامدار بود، و در پذیرش خطر پیشتاز بود.

این مقام ارشد نظامی تصریح کرد: پذیرش خطر و پیشگام بودن در همه میادین از خصوصیات فرماندهان اسلام است و همان‌گونه که سیدالشهدای جبهه مقاومت حاج قاسم سلیمانی فرمود فرماندهان دفاع مقدس اول خود پیشتاز در میادین خطر می‌شدند و به سربازان امید و روحیه می‌دادند.

فرمانده کل سپاه با اشاره به فشار بی‌سابقه و دشمنی‌های دامنه‌دار علیه ملت ایران افزود: این حجم از دشمنی و فشار در طول تاریخ بشر بی‌سابقه است، و اگر تنها یکی از عملیات‌های متعدد دشمنان در طول این ۴۴ سال علیه هر یک از کشورهای قدرتمند دنیا انجام می‌گرفت آن کشور و نظام از هم می‌پاشید اما به دلیل ایمان و استقامت مردم و جان‌فشانی شهدا امروز نام ایران بر قله عزت جهان می‌درخشد.

سرلشکر سلامی دلیل استقامت امت را تبعیت از استقامت امام و رهبری دانست و تصریح کرد: استقامت بی‌بدیل رهبر انقلاب در مقابل حجم سنگین دشمنی‌ها باعث شد تا فرماندهان و سربازان نیز مستحکم و باایمان شوند و این ایمان و استقامت امام باعث استقامت امت شد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با یادآوری حضور دشمن‌شکن مردم در صحنه‌های مختلف تأکید کرد: دشمنان بدانند هر چه قدر فشارها و دشمنی‌ها بیشتر باشد پاسخ ملت ایران قاطع‌تر و دشمن شکن‌تر خواهد بود و ملتی که ایمان به خدا دارد از هیچ ابرقدرتی باک ندارد.

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات