دوشنبه, ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۴۲
سعدالله زارعی
افق فراروی «جبهه مقاومت» در منطقه

جبهه مقابل ایران با محوریت آمریکا سال‌هاست بیشترین فشار خود را برای از هم گسیختن و از میان برداشتن قدرت «جبهه مشاء مقاومت» وارد کرده است و تا به این هدف نرسد، هیچ امتیاز دیگری او را آرام نمی‌کند.


سهیل کریمی
آتش‌بیاران ماجرای «شغالک»

عصر چهارشنبه درگیری پراکنده‌ و آتش‌باری مختصر در مرز ایران و افغانستان روی داد که رسانه‌های زرد، با راهبری شبکه‌های معاند با تلاش بسیار کوشیدند این درگیری را جنگ رسمی بین ایران و افغانستان جا بزنند تا از این آب گل‌آلود ماهی خود را صید کنند. اما ماجرا چه بود...


حسین شریعتمداری
نجابت است یا نقطه‌ضعف؟!

مدیرمسئول روزنامه کیهان با اشاره به مطلبی از روزنامه شرق نوشت: مدعیان اصلاحات آنچه با عنوان نگرانی از «فضای بسته»! از آن یاد می‌کنند، غیر از تسلیم در برابر باج‌خواهی دشمنان و فروش یکجای ملت و منافع ملی به دشمن، مفهوم دیگری نمی‌تواند داشته باشد!


محسن مهدیان
چطور اعتراض خیابانی کنیم؟

اعتراضات حق مردم است. این حق نیز پذیرفته و به رسمیت شناخته‌شده است. هم قانونی است و هم مدنی. اما تا جایی که تبدیل به خرابکاری و آشوب نشود. ناجا دقیقاً از همین نقطه ورود می‌کند.


علی صیادقبادی
نوسازی و تحول در ساختار سازمانی جهاد سازندگی

حضرت امام خمینی (ره) در 26 تیرماه 1358 در پیامی به ملت ایران دستور تشکیل جهاد کشاورزی را صادر کردند. ایشان در این پیام فرمودند:باید ما بگوییم یک جهاد سازندگى، موسوم کنیم این جهاد را به «جهاد سازندگى» که همه قشرهاى ملت، زن و مرد، پیر و جوان، دانشگاهى و دانشجو، مهندسین و متخصصین، شهرى و دهاتى، همه با هم باید تشریک مساعى کنند و این ایران را که خراب شده است بسازند.


حسین شریعتمداری
امروز چه روزی است؟!

شریعتمداری بابیان اینکه روز دوشنبه مذاکرات متوقف‌شده وین در حالی از سر گرفته می‌شود که روزهای هفتم و هشتم آذرماه به ترتیب با سالگرد ترور و شهادت دو تن از دانشمندان بزرگ هسته‌ای کشورمان، شهید مجید شهریاری و شهید محسن فخری‌زاده هم‌زمان است، نوشت: تیم هسته‌ای کشورمان نباید فراموش کند که با چه گرگ‌های درنده‌ای روبه‌روست.


علی‌اکبر روح‌نواز
چرا مچ‌گیری می‌کنیم

فقدان «شفافیت» موجب می‌شود تا امر پیشگیری از طریق کاهش احتمال رخداد فساد به حداقل ممکن برسد و در نتیجه شناسایی عامل یا عوامل در فرایند فساد ثمر بخش نبوده و لاجرم به مچ‌گیری و غافلگیری بینجامد.


حسن روانشید
تفاوت هجمه با نقد

شاید بتوان نقد منصفانه را نوعی نصیحت عامرانه تلقی کرد که منتقد دلسوزانه سعی دارد راهکارهای منطقی را ارائه داده و عاجزانه بخواهد درباره آن‌ه


محمدجواد اخوان
بسیج و دولت سیزدهم

یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های ارزشمند انقلاب‌اسلامی، «بسیج» است که در طول چهار دهه گذشته در بسیاری از گلوگاه‌های تاریخی به کمک نظام آمد و بارهای بزرگی را از دوش دستگاه‌های مسئول برداشته است


حسین شریعتمداری
انگور را دانه دانه می‌خورند!

شریعتمداری با اشاره به انتشار حقوق نجومی کارکنان شرکت دولتی پتروشیمی امیرکبیر نوشت: آقای رئیسی، رئیس‌جمهور محترم کشورمان بلافاصله بعد از انتشار خبر حقوق‌های نجومی مورد اشاره، دستور برکناری مدیران شرکت یاد شده را صادر کرده‌اند.


مهدی فضائلی
کنار خائنین نایستیم!

اگر کسانی با هوچی‌گری و بستن چشم خود به روی واقعیت تلخ «مهاجر فرستی» بخواهند دغدغه ارزشمند تشویق نخبگان به مهاجرت را ناموجه جلوه دهند، بدانند خود را خواسته یا ناخواسته در کنار خائنین به کشور قرار داده‌اند.


مهدی جمشیدی
آیت‌الله خامنه‌ای و نخبگان جوان؛ واگرایی یا همگرایی؟

ایشان با وجود حضور در رأس قدرت سیاسی، جانب نخبگان جوان را می‌گیرد و به آنها یاد می‌دهد که چگونه می‌توانند توانمندی‌های خود را در متن ساختارهای رسمی، محقق کنند.


فاطمه امیری‌رز
آیا رئیسی همان راهی را می‌رود که روحانی رفت؟

کمتر از سه ماه از آغاز دولت حجت‌الاسلام «سید ابراهیم رئیسی» گذشته است، اگرچه برای قضاوت در مورد موفقیت دولت ایشان زود است، اما فرصت مناسبی برای آغاز نقد و ارزیابی حداقل، رویکرد عمومی دولت فراهم است.


مهدی امامقلی
گریه گرگ؛ مزدوران ملکه و وقایع آبان 98

در ماجرای بنزینی آبان 98، آمریکا و چند کشور اروپایی که در کارزاری گسترده علیه جمهوری اسلامی ایران فعال شده بودند و علناً و رسماً از آشوبگران حمایت می‌کردند با نقش‌آفرینی ملت آگاه ایران و مدیریت نظام اسلامی، شکست سنگینی را متحمل شدند. حالا تقریباً دو آبان گذشته یکی آبان 99 و یکی هم آبان 1400 که روزهای پایانی خود را سپری می‌کند. ایران همچنان در آرامش است و دشمن همچنان در عصبانیت چنانکه در طول 42 سال گذشته این‌چنین بوده است و خواهد بود.


علیرضا معاف
بازاندیشی و روزآمدسازی شورای عالی انقلاب فرهنگی

حقیقت آن است که علیرغم توفیقات تحسین‌برانگیز نظام اسلامی در رشد فرهنگ و رشادت علمی، ولی کشتی طوفانزده شورای عالی انقلاب فرهنگی ظاهراً هنوز قطب‌نما ندارد و متأسفانه به راهنماییِ راهبرانه رهبر فرهنگ‌فهم، فرهنگپرور و فرهنگ‌شناسِ این انقلاب فرهنگی که به مثابه درخشش ستاره قطبی، می‌تواند بردارهای واگرا را همگرا کند نیز، نگاه و توجه وافی و کافی ندارد.


حسین شریعتمداری
برادرانه با دکتر باقری

مدیرمسئول روزنامه کیهان با اشاره به اظهارات باقری مبنی بر اینکه «لغو مؤثر تحریم‌های غیرقانونی آمریکا یک ضرورت و اولویت اصلی مذاکرات پیش‌رو است»! نوشت: انتظار آن است که جناب دکتر باقری نیز از عبارت لغو همه تحریم‌ها استفاده کنند تا راه بر سوءاستفاده حریف بسته باشد.


فداحسین مالکی
خوش‌ عهدی ایران در برجام

با توجه به سفر وزیر خارجه ترکیه به تهران چند نکته حائز اهمیت است؛ روابط جمهوری اسلامی با کشورهای همسایه به ویژه کشورهای قدرتمند همسایه که دارای موقعیت‌های خاص تجاری،‌ اقتصادی و سیاسی هستند مانند ترکیه یک رابطه تعریف شده است و بر اساس معیارهای فرهنگی و تمدنی دو کشور گره می‌خورد...


حبیب ترکاشوند
سخنان آقای صدیقی در نماز جمعه غلط بود یا درست؟

شکی نیست که خطبا و ائمه محترم جمعه باید در استفاده از کلمات و جملات باید به‌گونه‌ای سخن بگویند که فرصت بهانه‌تراشی را به دشمنان و بهانه‌گیران ندهند اما قطعاً برچسب سیاسی زدن به جملات آقای صدیقی یا از سر کج‌فهمی است و یا عقده‌گشایی سیاسی.


عبدالله گنجی
انساب و انتصاب

چند روز پیش شبکه ملکه گزارشی با عنوان «هزار فامیل در جمهوری اسلامی از دایی تا داماد» منتشر کرده بود که بگوید شایستگان عقب کشیده می‌شوند تا اقوام بر مصادر حکومت جلوس کنند.


امیر حسینی
درباره جلسه شورای شهر تهران

اوایل این هفته (یکشنبه) در جلسه شورای شهر تهران زمانی که مهندس عباس شعبانی معاون فنی و عمرانی شهر تهران برای ارائه گزارش پشت تریبون قرار گرفت و عنوان کرد که قصد دارد تذکری را به حاضرین و خودش مطرح نماید ناگهان آقای اقراریان عضو شورای شهر برآشفته شد و قبل از اینکه محتوای تذکر بیان شود اظهار داشت که شما در جایگاهی قرار ندارید که به اعضا تذکر دهید...اخبار اقتصادی
مراسمی با ۷۲۰۰ عروس و داماد+عکس :
تناقض شما رو ببینه، جیغ می‌زنه می‌ره تو کابینت! :
بهاره رهنما حقشه که دارندگیش رو به رخ ملت بکشه! + عکس :