جمعه, ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ ۱۶:۳۵
آخرین اخبار۱۴۰۰-۰۸-۳۰ ۱۵:۵۶:۱۹

سخنگوی جمعیت هلال‌احمر تشریح کرد؛

آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده در هرمزگان

سخنگوی جمعیت هلال‌احمر با اشاره به این‌که تقویت انبارهای امدادی جمعیت هلال‌احمر در دستور کار قرارگرفته است، از توزیع بیش از ۶ هزار چادر امدادی در میان زلزله‌زدگان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جریان، محمدحسن قوسیان مقدم، دبیرکل جمعیت هلال احمر در خصوص آخرین وضعیت مناطق زلزله زده و خدمت رسانی به متاثرین از زمین لرزه هرمزگان گفت: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با بکارگیری ۶۰۳ نفر روز و تداوم استفاده از ۲ فروند بالگرد در حال ارائه خدمات به مردم زلزله زده استان هرمزگان است.

وی افزود: تا صبح امروز بیش از ۲۵۰۰ کیلوگرم اقلام زیستی و امدادی از طریق بالگردها به مناطق زلزله زده منتقل شده است و تلاش‌ها در این عرصه تا رفع کامل نیازمندی‌های مردم زلزله زده هرمزگان ادامه دارد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: روند توزیع چادر میان آن دسته از شهروندانی که منازل آنها آسیب دیده و یا از ایمنی کافی برخوردار نیست، ادامه دارد و تا صبح امروز یکشنبه ۳۰ آبان ماه بیش از ۶۰۰۰ چادر در مناطق زلزله زده توزیع شده است که بخشی از آن نیز اهدایی خیرین بوده است.

قوسیان مقدم ادامه داد: ۷۴ روستا نیز به‌صورت میدانی موردبررسی کامل قرارگرفته‌اند تا از ایمنی محل سکونت شهروندان نیز اطمینان حاصل شود. در راستای بررسی دقیق‌تر، مناطق متأثر از زمین‌لرزه به سه قسمت تقسیم شد.

سخنگوی جمعیت هلال‌احمر تصریح کرد: از سوی دیگر در راستای آمادگی کامل جهت مقابله با حوادث احتمالی آتی، اقلام زیستی وامدادی در حال انتقال به استان هرمزگان است تا بار دیگر حجم موجودی انبارهای هلال‌احمر به سطح مناسبی رسیده و در آینده با کمبود خاصی مواجه نشوند.

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات