دوشنبه, ۲۷ دی ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹۱۴۰۰-۱۰-۲۲ ۱۴:۳۶:۵۶

هشدار | این نوع روغن را مصرف نکنید

مصرف خانگی روغن‌های جامد به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. روغن جامد به علت بافت مورد نیاز شیرینی‌ها، عمدتاً در قنادی‌ها کاربرد دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جریان، روغن جامد دارند ولی باید توجه داشت که روغن نیمه جامد هم  در مقایسه با روغن‌های گیاهی مایع، مقادیر بیشتری اسید چرب اشباع و اسید چرب ترانس دارد و مصرف آنها خطراتی مانند افزایش کلسترول بد خون  LDL، تنگی و انسداد عروق قلبی و نهایتا سکته قلبی را به دنبال دارند بویژه افرادی که دچار اختلالات چربی خون و کلسترول بالا هستند نباید از روغن جامد و نیمه جامد استفاده کنند.

توصیه می‌شود برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی - عروقی از روغن‌های مایع با منشاء گیاهی مصرف شود. چربی‌های مایع، روند بروز آترواسکلروز (سفت شدن جدار عروق ) را کند می‌کند. روغن نباتی مایع درصد بسیار کمی اسید چرب اشباع و مقادیر قابل ملاحظه‌ای اسیدهای چرب غیر اشباع را که برای حفظ سلامت قلب ضروری است دارند و میزان اسید چرب ترانس آن کمتر از ۲ درصد و در بعضی از روغن‌های مایع تقریبا صفر است که زیرو ترانس نامیده می‌شوند. مصرف روغن‌های مایع قطعا برای حفظ سلامت به روغن حیوانی و روغن نباتی جامد و نیمه جامد ارجحیت دارد.

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات