جمعه, ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ ۱۶:۱۸
آخرین اخبار۱۴۰۱-۰۲-۰۶ ۱۰:۰۸:۰۰

ثروتمندترین فرد جهان، شرکت توییتر را به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار خرید

هیئت‌مدیره توییتر با پیشنهاد خرید ۴۴ میلیارد دلاری ایلان ماسک موافقت کرده است. ماسک در بیانیه‌ای با اعلام این توافق گفت: «آزادی بیان بستر یک دموکراسی کارآمد است و توییتر میدان شهر دیجیتالی است که در آن موضوعات حیاتی برای آینده بشریت موردبحث قرار می‌گیرد»

به گزارش پایگاه خبری جریان به نقل از انتخاب، هیئت‌مدیره توییتر با پیشنهاد خرید 44 میلیارد دلاری (34.5 میلیارد پوند) ایلان ماسک موافقت کرده است.

«ایلان ماسک» کمتر از دو هفته پیش این پیشنهاد را مطرح کرد و گفت توییتر «پتانسیل فوق‌العاده‌ای» دارد که او آن را فعال خواهد کرد. وی همچنین خواستار یک سری تغییرات ازجمله کاهش محدودیت‌های محتوایی و ریشه‌کن کردن حساب‌های کاربری جعلی شد.

توییتر ابتدا پیشنهاد ماسک را رد کرد، اما اکنون از سهامداران خودخواسته که برای تأیید این معامله رأی دهند.

بر اساس گزارش مجله فوربس، ایلان ماسک با ثروت خالص 273.6 میلیارد دلاری، ثروتمندترین مرد جهان است این دارایی عمدتاً ناشی از سهام او در شرکت خودروسازی الکتریکی تسلا است که خودش آن را اداره می‌کند. او همچنین مدیریت شرکت هوافضای  SpaceX را بر عهده دارد.

ماسک در بیانیه‌ای با اعلام این توافق گفت: «آزادی بیان بستر یک دموکراسی کارآمد است و توییتر میدان شهر دیجیتالی است که در آن موضوعات حیاتی برای آینده بشریت موردبحث قرار می‌گیرد

او افزود: «من همچنین می‌خواهم توییتر را با ویژگی‌های جدید، متن‌باز کردن الگوریتم‌ها به‌منظور افزایش اعتماد، از بین بردن ربات‌های هرزنامه و احراز هویت، بهتر از همیشه کنم

ماسک گفت: «توییتر پتانسیل فوق‌العاده‌ای دارد - من مشتاقانه منتظر همکاری با شرکت و جامعه کاربران این شبکه اجتماعی برای فعال کردن این پتانسیل هستم.»

برت تیلور، رئیس هیئت‌مدیره توییتر گفت که «فرایند جامع» را برای ارزیابی پیشنهادات ایلان ماسک انجام داده است.

وی افزود: ما معتقدیم این بهترین مسیر برای سهامداران توییتر است.

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات