پنجشنبه, ۰۳ فروردین ۱۴۰۲ ۲۰:۰۶
آخرین اخبار۱۴۰۱-۰۲-۱۰ ۱۷:۳۳:۳۷

آماده‌باش رهبر کره شمالی به ارتش برای حمله هسته‌ای!/ آمریکا: این نقض قوانین بین‌المللی است

رهبر کره شمالی بر آمادگی این کشور برای حمله هسته‌ای پیش‌دستانه به دشمنان این کشور تأکید کرده است.

به گزارش پایگاه خبری جریان به نقل از تسنیم، «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی بر نیاز این کشور به تقویت قدرت نظامی به‌منظور رفع تهدید هسته‌ای به حمله پیش‌دستانه از سوی کشورهای متخاصم تأکید کرد.

رهبر کره شمالی در دیدار با فرمانده ارتش جمهوری خلق کره که سازمان‌دهی رژه روز ارتش این کشور در دوشنبه هفته گذشته را به عهده داشت بر این مسئله تأکید کرد.

در این جلسه معاون رئیس کمیسیون مرکزی ارتش حزب خلق و مقامات ارشد دیگری نیز حضور داشتند.

کیم جونگ اون بر خواست کمیته مرکزی بر حفظ برتری قاطع نیروهای مسلح این کشور، توسعه مستمر ارتش و نقش بر آب کردن تلاش‌های دشمن تأکید کرد.

روز جمعه نیز خبری منتشر شده که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی پس از رژه عظیم روز دوشنبه از نوگرایی و دلاوری نیروهای مسلح این کشور تقدیر کرده است.

الجزیره گزارش داد کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی از ارتش این کشور خواسته تا قدرت خود را به هر شکل ممکن برای نابودی دشمن تقویت کنند.

درحالی‌که تصاویر ماهواره‌ای حاکی از افزایش آماده‌سازی کره شمالی برای یک آزمایش هسته‌ای احتمالی است کیم جونگ اون خطاب به سربازان کره‌ای این اظهارات را مطرح کرد.

به دنبال این خبر بود که وزارت خارجه آمریکا ادعا کرد که این کشور از گزارش‌هایی مبنی بر آمادگی کره شمالی برای انجام آزمایش هسته‌ای آگاه است.

به گزارش اسپوتنیک، جالینا پورتر معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا آماده شدن کره شمالی برای انجام چنین آزمایشی را نقض قوانین بین‌المللی خواند.

پورتر در ادامه افزود: ما از کره شمالی می‌خواهیم که از فعالیت‌های بی‌ثبات کننده خودداری کند.

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات