جمعه, ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ ۱۶:۰۴
آخرین اخبار۱۴۰۱-۰۲-۱۸ ۱۰:۱۵:۵۹

خرید گندم تضمینی از مرز یک‌میلیون تن گذشت

به گزارش پایگاه خبری جریان به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، «مرتضی سعادتی‌کیا» مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران با اعلام اینکه امسال، گندم به قیمت هر کیلوگرم ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان به‌صورت تضمینی خریداری می‌شود و علاوه بر آن جایزه ۱۰۰۰ تومانی برای هر کیلوگرم گندم تحویلی پرداخت می‌شود، گفت: ارزش گندم‌های خریداری‌شده تاکنون ۱۳ هزار و ۱۱۷ میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه خرید تضمینی گندم از چهارم فروردین‌ماه سال جاری در کشور آغاز شده است، اظهار کرد: استان‌های سیستان و بلوچستان، خوزستان، هرمزگان، بوشهر، کرمان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی و ایلام تاکنون وارد عملیات خرید این محصول شده‌اند.

مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران با اشاره به اینکه خوزستان پیشتاز تحویل گندم در کشور است، تصریح کرد: در این استان، ۶۸۰ هزار تن گندم خریداری شده و پس‌ازآن، استان‌های کرمان با ۸۸ هزار تن، فارس با ۷۴ هزار تن و ایلام با ۵۸ هزار تن در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

سعادتی کیا خاطرنشان کرد: همچنین در این مدت نسبت به خرید تضمینی ۶۷ هزار تن دانهٔ روغنی کلزا به ارزش ۹۷۰ میلیارد تومان در استان‌های ایلام، بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان و کهگیلویه و بویراحمد اقدام شده است.

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات