جمعه, ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ ۱۷:۱۵
آخرین اخبار۱۴۰۱-۰۲-۱۸ ۱۲:۴۴:۵۱

پادشاه سعودی راهی بیمارستان شد

دیوان پادشاهی عربستان سعودی از انتقال سلمان بن عبدالعزیز به بیمارستانی در شهر جده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جریان به نقل از فارس، دیوان پادشاهی عربستان سعودی امروز (یکشنبه) اعلام کرد که سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه این شب گذشته راهی بیمارستان فوق تخصصی «ملک فیصل» در شهر جده شده است.

خبرگزاری رسمی سعودی (واس) بدون هیچ‌گونه توضیحی، صرفاً مدعی شده است که وی برای انجام برخی آزمایش‌های پزشکی به بیمارستان منتقل شده است.

این برای دومین بار در دو ماه گذشته است که پادشاه فرتوت سعودی راهی بیمارستان می‌شود. او در تاریخ ۱۶ مارس (۲۵ اسفند ۱۴۰۰) نیز راهی بیمارستان ملک فیصل شده بود تا به گفته دیوان پادشاهی ضمن انجام آزمایش‌های پزشکی، باتری قلبش را نیز عوض کند.

پادشاه ۸۷ ساله سعودی در سال ۲۰۲۰ نیز برای برداشتن کیسه صفرا تحت عمل جراحی قرار گرفته بود. سال گذشته میلادی حضور طولانی‌مدت او در اقامتگاهش در شهر نئوم در شمال غرب عربستان و عدم حضور در مقابل دوربین‌ها که یک و سال و نیم به طول انجامیده بود، حرف‌وحدیث‌های زیادی را به وجود آورد و بسیاری به کهولت سن و ناتوانی‌اش در اداره امور اشاره کرده و برخی نیز ازجمله «مضاوی الرشید» معارض معروف عربستانی نوشتند که شاه سعودی دیگر قدرت درک مسائل اطراف خود را ندارد.

سلمان بن عبدالعزیز آخرین بار در مراسم نماز عید فطر به همراه پسرش محمد بن سلمان که در عمل اداره امور را در دست دارد، دیده شده است.

 

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات