جمعه, ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ ۱۶:۱۱
آخرین اخبار۱۴۰۱-۰۲-۲۰ ۱۷:۴۸:۵۳

فوتی‌های روزانه کرونا در ایران به ۳ نفر رسید

بنا بر اعلام وزارت بهداشت، فوتی‌های روزانه کرونا در ایران به ۳ نفر رسید؛ به‌طوری‌که در شبانه‌روز گذشته به‌جز تهران با ۲ مورد فوتی بیماران کووید ۱۹ و البرز با یک مورد، همه استان‌های کشور، مرگ‌ومیر صفر داشتند.

به گزارش پایگاه خبری جریان به نقل از فارس، از دیروز تا امروز ۲۰ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۴۶۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده و ۸۲ نفر از آن‌ها بستری شدند و مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۲۱۹ نفر رسید.

متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۱۴۱ هزار و ۱۹۲ نفر رسید.

در شبانه‌روز گذشته به‌جز تهران با ۲ مورد فوتی بیماران کووید ۱۹ و البرز با یک مورد، همه استان‌های کشور، مرگ‌ومیر صفر داشته‌اند و این در حالی است که آخرین بار روز ۶ اسفند ۹۸، تعداد مرگ‌ومیر روزانه بیماران کووید ۱۹ در کشور، ۳ نفر بود.

خوشبختانه تاکنون ۷ میلیون ۱۰ هزار و ۶۹۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و ۸۳۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

تاکنون ۵۱ میلیون و ۵۸۲ هزار و ۶۳۵ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است؛ در حال حاضر هیچ شهرستانی در وضعیت قرمز نیست، ۴ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۳۱۹ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۲۵ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

تاکنون ۶۴ میلیون و ۳۹۸ هزار و ۵۷۷ نفر دُز اول، ۵۷ میلیون و ۶۴۸ هزار و ۳۸۰ نفر دُز دوم و ۲۷ میلیون و ۲۱۶ هزار و ۳۱۸ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق‌شده در کشور به ۱۴۹ میلیون و ۲۶۳ هزار و ۲۷۵ دُز رسید.

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات