جمعه, ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ ۱۶:۲۶
آخرین اخبار۱۴۰۱-۰۲-۲۴ ۱۰:۵۹:۲۴

آموزش‌وپرورش: تعیین شرط برای ثبت‌نام در مدارس دولتی عادی ممنوع است

رئیس ستاد ثبت‌نام وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه تعیین شروطی مانند مصاحبه و معدل برای ثبت‌نام در مدارس دولتی ممنوع است، گفت: مدارس هیئت‌امنایی هنگام ثبت‌نام حق دریافت پول ندارند.

به گزارش پایگاه خبری جریان به نقل از تسنیم، «سید مجتبی هاشمی» مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش‌وپرورش اظهار کرد: تکریم اولیا در فرآیند ثبت‌نام و در تعامل مدرسه با اولیا، از راهبردهای ما در سال جدید تحصیلی خواهد بود.

هاشمی خاطرنشان کرد: بر اساس آئین‌نامه اجرایی مدارس، برگزاری آزمون ورودی، مصاحبه و تعیین شرط معدل برای ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس دولتی جز در مواردی که مصوبه خاص وجود دارد و هنرستان‌ها برای انتخاب رشته ممنوع است.

وی، دریافت هرگونه وجه در زمان ثبت‌نام به‌جز وجوه مربوط به بیمه حوادث و کتب درسی را ممنوع دانست و افزود: مدارس هیئت‌امنایی مدارس عادی محسوب می‌شوند و حق دریافت هیچ‌گونه وجه در هنگام ثبت‌نام ندارند. دریافت وجه بابت فوق‌برنامه‌ها نیز در طول سال و با تصویب شورای مدرسه مجاز است.

رئیس ستاد ثبت‌نام وزارت آموزش‌وپرورش اضافه کرد: روسای ادارات ارزیابی و عملکرد، نسبت به هیچ مسئله‌ای نباید بی‌تفاوت باشند و در برابر مسائل حساس و به‌موقع عکس‌العمل نشان دهند.

وی مشارکت نوآموزان در برنامه سنجش را امری ضروری دانست و اظهار کرد: ثبت‌نام دانش‌آموزان متقاضی انتقال در دبیرستان‌های دوره اول و دوم استعدادهای درخشان با رعایت کف نمره مدرسه مقصد و به‌شرط وجود ظرفیت، مطابق ضوابط نقل‌وانتقال این مدارس و از طریق سامانه نقل‌وانتقال دانش‌آموزان مدارس استعدادهای درخشان، با موافقت استان‌های مبدأ و مقصد انجام می‌شود.

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات