جمعه, ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ ۱۷:۳۱
آخرین اخبار۱۴۰۱-۰۲-۲۴ ۱۱:۰۹:۰۰

روغن، مرغ، تخم‌مرغ و لبنیات تولید قبل با قیمت‌های جدید عرضه شود/ معاون وزیر صمت: مردم خیلی به قیمتی که روی کالاست، توجه نکنند؛ با خیال راحت استفاده کنند

معاون وزیر صمت در بخشنامه‌ای اعلام کرد که کالاهای اساسی شامل روغن نباتی، گوشت مرغ، تخم‌مرغ و لبنیات حتی اگر قبل از ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ تولید شده‌اند، با قیمت‌های جدید عرضه شوند.

به گزارش پایگاه خبری جریان، «علیرضا شاهمیرزایی» معاون تجارت و خدمات وزیر صمت در نامه‌ای به مدیران کل صمت استان‌ها، مصوبات ستاد تنظیم بازار را اعلام کرد.

در این نامه آمده است: «در راستای جریان تأمین و توزیع کالاهای اساسی (روغن نباتی، گوشت مرغ، تخم‌مرغ و لبنیات) مطابق تصمیمات ستاد تنظیم بازار کشور از تاریخ اجرای قیمت‌های مصوب جدید مطابق اعلامیه شماره ۲ آن ستاد، ضروری است ترتیبی اتخاذ گردد که کالاهای مذکور اعم از تولید قبل از تاریخ ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ و بعد از آن تاریخ با قیمت‌های جدید عرضه شده و نظارت لازم در رعایت سقف قیمت‌های جدید اعلامی، به عمل آید.»

نامه صمت

بر اساس آنچه تسنیم نوشته است، معاون وزیر صمت گفت: معیاری که ستاد تنظیم بازار کشور اعلام کردند زمان ۲۲ اردیبهشت زمان عرضه و فروش کالاها است. یعنی از آن زمان هر کالایی که در این چهار قلم روغن، مرغ، تخم‌مرغ و لبنیات عرضه می‌شود، با قیمت‌های جدید است.

شاهمیرزایی افزود: این‌که چه زمانی تولید شده ملاک عمل نیست، چون قطعاً یک دوره تولید و توزیع این کالاها است، بنابراین مردم نگران نباشند که این کالا از قبل یا بعد است.

وی ادامه داد: در نظام تولید مابه‌التفاوت‌هایی که اختلاف قیمت جدید و قدیم است محاسبه شده و از عوامل تولید و توزیع آن‌ها اخذ شده است.

شاهمیرزایی گفت: هم‌اکنون کارخانه‌های تولید روغن قیمت‌های جدید را اعمال کرده‌اند و در مورد مرغ و تخم‌مرغ هم که به‌صورت روزانه مصرف می‌شود مشکلی وجود ندارد.

معاون وزیر صمت در مورد قیمت روغن گفت: چون اختلاف کالای یارانه و آزاد در آن بسیار زیاد است، در طول چند سال اخیر تمام روغن‌های تولید شده در سامانه جامع تجارت ثبت و فاکتور شده است. بنابراین روی همان فاکتورهایی که به آن‌ها ارسال شده مابه‌التفاوت‌ها محاسبه شده است؛ لذا من از مردم خواهش می‌کنم با خیال راحت استفاده کنند و خیلی به آن قیمتی که روی کالا است توجه نکنند.

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات