جمعه, ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ ۱۷:۲۷
آخرین اخبار۱۴۰۱-۰۲-۲۴ ۱۲:۲۰:۴۹

نماینده مجلس: پایه حقوق معلمان با اجرای رتبه‌بندی ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار می‌شود/ رتبه‌بندی معلمان از شهریور امسال اجرا می‌شود

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس گفت: امسال بعد از ۱۲ سال مسکوت بودن رتبه‌بندی معلمان با تخصیص مبلغ ۵۰ هزار میلیارد تومان در شهریور اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری جریان، «امانقلیچ شادمهر» نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس در جمع معلمان شهرستان گنبدکاووس با بیان اینکه «رتبه‌بندی معلمان از شهریور امسال اجرا می‌شود» گفت: برای امسال مبلغ ۵۰ هزار میلیارد تومان برای این امر تخصیص‌یافته که این مبلغ در سال‌های آینده افزایش خواهد یافت.

وی افزود: در این رتبه‌بندی در مرحله نخست به‌صورت احکام استقراری بوده و در سال‌های بعد ارتقاء این احکام صورت می‌گیرد و معلمان احکام پنج‌گانه خواهند گرفت.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس گفت: در این رتبه‌بندی پایه حقوق معلمان از ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان شروع می‌شود و سقف آن با توجه به آخرین حکم رتبه‌بندی به ۲۷ میلیون تومان خواهد رسید.

بر اساس گفته شادمهر، آموزش‌وپرورش در شرایط نامناسب قرار دارد و در حال حاضر در این حوزه ۲۰ نوع مدرسه و ۱۷ نوع احکام وجود دارد که سبب آشفتگی در آموزش‌وپرورش شده و جذب نیرو را دچار مشکل کرده است.

وی افزود: سالانه ۵۰ هزار نفر و تا سه سال آینده ۱۵۰ هزار نفر از نیروی فرهنگیان کشور بازنشسته می‌شوند و حوزه آموزش‌وپرورش ۱۸۷ هزار نیرو کمبود دارد که می‌توان این کمبود را با جایگزین کردن نیروهای خرید خدمات و غیرانتفاعی جبران کرد.

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات