دوشنبه, ۰۶ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۴۹
آخرین اخبار۱۴۰۱-۰۳-۰۴ ۱۱:۵۶:۰۰

روحانی: نیاز امروز کشور، گشایش اقتصادی، رفع عزتمندانه تحریم‌ها و سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی است

رئیس‌جمهور سابق در نشست با شماری از اعضای کابینه‌های خود، ترور مذبوحانه شهید صیاد خدایی را محکوم و از کشته و زخمی شدن تعدادی از هم‌وطنان در حادثه سقوط ساختمانی در آبادان ابراز تأسف کرد.

به گزارش پایگاه خبری جریان، حسن روحانی به همراه شماری از اعضای کابینه‌های یازدهم و دوازدهم در نشستی، مسائل و مشکلات جاری و موضوعات مهم کشور را موردبررسی قرار دادند. در این نشست برخی از وزرای سائق گزارش‌هایی ارائه کردند.

روحانی در ابتدای این نشست ترور مذبوحانه شهید حسین صیاد خدایی را محکوم و اهداف این حرکات که از سوی دشمنان انقلاب و ملت انجام می‌گیرد را ضربه به نظام جمهوری اسلامی ارزیابی کرد و گفت: این حرکات غیرمنطقی کور و شکست‌خورده است.

وی شهادت پاسدار مدافع کشور شهید حسن صیاد خدایی را به مقام معظم رهبری، همه آحاد ملت شریف ایران، نیروهای سپاه پاسداران و خانواده عزیز وی تسلیت گفت.

رئیس دولت سابق همچنین با ابراز تأسف از حادثه سقوط ساختمانی در آبادان که منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی نفر از هم‌وطنان شد به خانواده‌های عزیزان درگذشت تسلیت گفت و برای مجروحان نیز آرزوی سلامتی و بهبودی کرد.

روحانی همچنین با تبریک سالروز سوم خرداد، سالگرد آزادسازی خرمشهر، اولویت امروز کشور را ایجاد فضایی برای خروج از تنگناها و مشکلات دانست و گفت: حفظ و تقویت انسجام کشور را مهم‌ترین مسئله و اولویت امروز همگان است و ایجاد اختلاف و چنددستگی در کشور فضای پرتنش سیاسی ایجاد می‌کند و مردم را سرخورده و نگران و ناراحت می‌کند.

وی تأکید کرد: مردم انتظار اتحاد مسئولان و فعالان سیاسی برای رفع مشکلات و پرهیز از اختلاف و دوگانگی را دارند.

روحانی، ایجاد امیدآفرینی بین مردم را یک ضرورت دیگر دانست و گفت: پرهیز از اختلاف و ایجاد انسجام بین مردم امید ایجاد می‌کند.

رئیس‌جمهور سابق گفت: نیاز امروز کشور گشایش اقتصادی، رفع عزتمندانه تحریم‌ها و رفع برخی تنگناهای اقتصادی و ایجاد سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی است. این ضرورت باید موردتوجه همه دغدغه مندان نظام قرار گیرد.

وی اظهار داشت همه ما فارغ از سلایق و دیدگاه‌های سیاسی و اختلاف‌نظرهای احتمالی موظفیم که به دولت سیزدهم کمک کنیم. مردم نیز همین انتظار را از ما دارند. از این منظر دولت دوازدهم کمک به دستگاه اجرایی برای رفع مشکلات را وظیفه خود می‌داند.

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات