دوشنبه, ۰۶ تیر ۱۴۰۱ ۱۳:۱۷
آخرین اخبار۱۴۰۱-۰۳-۰۶ ۱۷:۲۰:۰۰

آخرین اخبار ۵ روز بعد از ریزش ساختمان در آبادان/ تاکنون ۲۴ نفر کشته شدند/ مخبر: فساد گسترده‌ای بین پیمانکار، ناظر و دستگاه‌های مجوز دهنده در ساخت متروپل رخ داده است

به گزارش پایگاه خبری جریان، بخش‌هایی از ساختمان ۱۱ طبقه متروپل در آبادان ظهر روز دوم خرداد ریزش کرد و به گفته معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه آبادان تاکنون (امروز جمعه) پیکر ۲۴ نفر از کسانی که زیر آوار جان خود را ازدست‌داده‌اند پیدا شده و برای تشخیص هویت به دانشگاه علوم پزشکی آبادان انتقال یافت.

«محمد مخبر» معاون اول رئیس‌جمهور که امروز جمعه برای بازدید از روند امدادرسانی به ساختمان تخریب‌شده متروپل عازم آبادان شده است، در گفتگویی تلویزیونی اظهار داشت: با دستور رئیس‌جمهور و دستور کتبی مقام معظم رهبری، بسیج امکانات از لحظه اول اتفاق افتاده و امروز خود من نیز حضور پیدا کردم و از همه مناطق دیدن کردم. وزیر کشور، استاندار، هلال‌احمر و نیروی انتظامی فعالانه حضور دارند.

وی افزود: متأسفانه تاکنون 24 فوتی داشتیم و ممکن است در زیر ساختمان افرادی باشند که فوت کرده و یا ممکن است زنده باشند که در تلاشیم وضعیت آن‌ها مشخص شود و ظرف 3، 4 روز آینده کار را تمام کنیم. 27 مصدوم داشتیم که 3،4 نفر وضعیت حاد داشتند که روبه بهبود هستند.

مخبر با اشاره به قرار گرفتن ساختمان در کوچه‌های تنگ و سخت بودن امدادرسانی، گفت: این ساختمان وضع بسیار بدی دارد و قابل قیاس با پلاسکو نیست؛ فساد گسترده‌ای بین پیمانکار، ناظر و دستگاه‌های مجوز دهنده وجود داشته. این فاجعه بدی و غیرقابل‌تحمل بود و مردم را جریحه‌دار کرد و امیدوارم درسی شود که دیگر تکرار نشود. ساختمان‌هایی در کشور و منطقه وجود دارد که به دستور رئیس‌جمهور در حال رسیدگی هستیم که احتمال وقع حوادث این‌چنین را به حداقل برسانیم.

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات