شنبه, ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ۱۷:۲۰
آخرین اخبار۱۴۰۱-۰۳-۲۱ ۱۶:۳۲:۰۰

مرحله دوم یارانه‌های جدید امشب قابل‌برداشت است

سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها از قابلیت برداشت مبالغ یارانه مرحله ۱۳۶ مربوط به خردادماه ۱۴۰۱ که در ماه گذشته و هم‌زمان با مرحله ۱۳۵ به حساب یارانه بگیران واریز شده بود، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جریان از سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، مبالغ واریزی یارانه نقدی مرحله یک‌صد و سی و ششمین کمک معیشتی به حساب سرپرستان خانوار، از ساعت ۲۴ امروز (شنبه، ۲۱ خرداد ۱۴۰۱) قابل‌برداشت است.

مرحله ۱۳۶ نیز مانند اردیبهشت‌ماه و بر اساس دهک بندی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برای سرپرستان خانوارهای دهک اول تا سوم ۴۰۰ هزار تومان و برای دهک‌های چهارم تا نهم به ازای هر نفر، ۳۰۰ هزار تومان خواهد بود.

همچنین برحسب اطلاع‌رسانی‌های قبلی انجام‌شده، اقساط تسهیلات قرض‌الحسنه ۱۰ میلیون ریالی کمک‌معیشت نقدی و کرونا از سرپرستان خانواری که این تسهیلات را دریافت کرده‌اند، کسر شده است.

سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ و هم‌زمان با مرحله ۱۳۵، مبالغ مرحله ۱۳۶ مربوط به خرداد ۱۴۰۱ را به حساب سرپرستان خانوارهای که مشمول یارانه بودند، واریز و امکان برداشت مبالغ واریزی را منوط به رسیدن زمان مقرر و در اطلاعیه‌ای بعدی اعلام کرده بود.

این سازمان تأکید کرد: سرپرستانی که نسبت به دهک بندی و قطع یارانه خود در اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ درخواست بازبینی داده‌اند همچنان جهت پیگیری و نتیجه به سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه کنند.

بررسی یارانه ثبت‌نام کنندگان و متقاضیان جدید یارانه تا اتمام فرایند ثبت‌نام و انجام دهک‌بندی توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه دارد و متقاضیان جدیدی که هنوز موفق به ثبت‌نام نشده‌اند می‌توانند به آدرس الکترونیکی my.gov.ir مراجعه و نسبت به ثبت‌نام خانوار خود اقدام کنند.

بر اساس دستور رئیس‌جمهور متقاضیانی که به هر دلیلی از یارانه دوره‌های قبل محروم و یا از ثبت‌نام یارانه جامانده‌اند بعد از طی مراحل ثبت‌نام و بررسی شرایط متقاضی در صورت واجد شرایط بودن مانند سایر مشمولین یارانه جدید نیز از این دو نوبت از یارانه بهره‌مند خواهند شد.

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات