دوشنبه, ۰۶ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۳۶
آخرین اخبار۱۴۰۱-۰۳-۲۳ ۱۱:۲۲:۲۸

جزئیاتی جدید از دریافت وام ودیعه مسکن/ احتمال ثبت‌نام مجدد نهضت ملی مسکن در سال ۱۴۰۱

مقام مسئول وزارت راه و شهرسازی با اشاره به ثبت‌نام ۱۷۰ هزار اجاره‌نشین برای وام ودیعه مسکن شرایط متقاضیان این تسهیلات را اعلام کرد.

 

 به گزارش پایگاه خبری جریان به نقل از تسنیم، «پروانه اصلانی» مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن اظهار کرد: وام ودیعه مسکن که امسال مطرح‌شده ارتباطی با مبالغ و منابعی که سال گذشته برای وام مسکن تعیین‌ شده بود نداشته و اعتبارات آن از محل منابع تسهیلات بانکی که بانک مرکزی باید به بخش مسکن بپردازد، تأمین می‌شود.

وی با بیان این‌که سیستم بانکی موظف است امسال 40 هزار میلیارد تومان تسهیلات ودیعه مسکن پرداخت کند، افزود: کسانی که سال گذشته این وام را دریافت کرده‌اند، امسال در اولویت دریافت وام قرار ندارند.

وی ادامه داد: کد رهگیری‌هایی که از ابتدای سال 1401 صادرشده می‌توانند برای وام ودیعه امسال ثبت‌نام کنند و حتی کسانی که اسفندماه سال گذشته کد رهگیری دریافت کرده‌اند، فقط درصورتی‌که اسفندماه سال جاری کد رهگیری جدید قرارداد برای آن‌ها صادر شود امکان ثبت درخواست برای تسهیلات ودیعه مسکن را در سامانه دارند و در همان زمان امکان دریافت تسهیلات را خواهند داشت.

وی از ثبت‌نام 170 هزار مستأجر برای وام ودیعه مسکن خبر داد و گفت: وام ودیعه مسکن در تهران 100 میلیون، کلان‌شهرها 70 میلیون و سایر شهرها 40 میلیون تومان است.

* احتمال ثبت‌نام مجدد نهضت ملی مسکن در سال ۱۴۰۱

درخواست ۱.۵ میلیون متقاضی رد شد

خلیل محبت‌خواه، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران هم دیروز 22 خرداد گفت: ثبت‌نام طرح نهضت ملی مسکن با توجه به درخواست متقاضیان تا پایان اردیبهشت‌ماه ادامه داشت و تلاش می‌کنیم پایان ماه جاری (خرداد 1401) پالایش متقاضیان را به اتمام برسانیم.

وی ادامه داد: در تهران و در شهرهای جدید پرند، هشتگرد و پاکدشت متقاضیان می‌توانستند ثبت‌نام کنند و در ویرایش جدید متقاضیان باید شهر مورد سکونت خود را انتخاب کنند.

وی با اشاره به این‌که حدود 5.5 میلیون نفر در نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند، گفت: حدود 4 میلیون نفر واجد شرایط نهضت ملی مسکن بودند، امیدواریم امسال مجدداً زمینه ثبت‌نام متقاضیان را فراهم کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از افتتاح واحدهای نهضت ملی مسکن طی امسال خبر داد و گفت: در برخی مناطق با موانعی پیش‌بینی‌نشده مواجه شدیم، اما سعی خواهیم کرد در برخی از شهرها امسال قطعاً واحدهایی را افتتاح کنیم.

 

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات