دوشنبه, ۰۶ تیر ۱۴۰۱ ۱۳:۵۷
آخرین اخبار۱۴۰۱-۰۳-۲۴ ۱۰:۳۰:۰۰

هشتگ اخراج اسکوچیچ در اینستاگرام/ اشتباهات مرگباری که اسکوچیچ را لب مرز اخراج رساند

به گزارش پایگاه خبری جریان، تیم ملی فوتبال ایران در مسیر آماده‌سازی جام جهانی قطر، برنامه مشخصی ندارد و در پنجره اول فیفا فقط با تیم دوم الجزایر بازی کرد و باخت.

دراین‌بین «دراگان اسکوچیچ» سرمربی کروات تیم ملی هم به خاطر بعضی تصمیم‌ها شدیداً موردانتقاد قرار گرفته است.

همین موضوع و بی‌برنامگی تیم ملی، باعث شده تا هواداران خواهان اخراج اسکوچیچ شوند و با راه‌اندازی هشتگ اخراج او در فضای مجازی، به دنبال این هستند تا صدای خود را به مسئولان فوتبال ایران برسانند.

* اشتباهات مرگباری که اسکوچیچ را لب مرز اخراج رساند

دنیای ورزش تورنتو نوشت: دراگان اسکوچیچ این روزها شدیداً موردانتقاد قرار دارد.

شکست ایران مقابل الجزایر موقعیت اسکوچیچ روی نیمکت تیم ملی را شدیداً متزلزل کرده است. سرمربی کروات از زمان انتخاب به‌عنوان سرمربی تیم ملی هرگز تا این حد زیر تیغ انتقادات نبوده و این روزها منتقدین شدیداً نسبت به عملکرد او در ماه‌های اخیر ناراضی هستند.

اسکوچیچ از زمانی که سرمربی ایران شده بارها تلاش کرده به همه نشان دهد مربی مقتدری است و نظم و انضباط برای او در اولویت است اما در عمل رفتارهای متناقضی داشته است. او مهدی طارمی را به خاطر یک توییت از تیم ملی خط می‌زند اما روی حاشیه محمدحسین کنعانی‌زادگان چشم می‌بندد و نه‌تنها این مدافع را به تیم ملی دعوت می‌کند که در ترکیب اصلی هم بازی می‌دهد. عجیب‌تر آن‌که کنعانی‌زادگان پس از دعوت شدن به اردوی اخیر تیم ملی از سوی کمیته اخلاق از اردو اخراج شد و سرمربی تیم ملی هم نتوانست کاری کند تا مشخص شود او در تصمیم‌گیری‌های تیم ملی هیچ قدرتی ندارد. از طرفی اسکوچیچ در ماجرای استقلالی‌ها هم بسیار ضعیف عمل کرد نتوانست این موضوع را مدیریت کند و به خاطر همین هم شدیداً موردانتقاد قرار گرفت.

تصمیم‌گیری‌های سرمربی کروات در حوزه فنی هم ابهامات بسیاری داشته و مثلاً خیلی‌ها هنوز دلیل استفاده از امید نورافکن در قلب خط دفاعی را نمی‌دانند. مدافع سپاهان فصل قبل در سمت چپ خط دفاعی یکی از بهترین‌های لیگ بود ولی اسکوچیچ مقابل الجزایر او را در مرکز دفاع آزمایش کرد که با شکست هم مواجه شد. این در حالی است که نورافکن در همان دقایقی که مدافع چپ بود یک پاس گل داد و با توجه به حضور نفراتی چون غلامی، آقاسی و دیگر نفرات در اردو آزمایش او در پست دفاع وسط کمی عجیب بود. اتفاقی که مقابل کره جنوبی هم برای عارف غلامی رخ داد و او که ذاتاً یک مدافع وسط چپ‌پاست در سمت راست مقابل ستاره‌ای چون هئونگ مین سون قرار گرفت و عملکرد ضعیفی داشت.

اسکوچیچ تا به امروز در مقابل ضعف فدراسیون فوتبال هم واکنش درستی نداشته و طوری رفتار می‌کند که انگار همه‌چیز روی روال است. او در تمام این مدت فقط یک استوری علیه فدراسیون گذاشت و حتی به وعده برگزاری کنفرانس مطبوعاتی هم عمل نکرد. با توجه به تمام این اتفاقات به نظر می‌رسد ماجرای ایویچ پیش از جام جهانی 1998 در حال تکرار است با این تفاوت که این بار سرمربی تیم ملی خودش با تصمیمات اشتباهی که گرفته مقدمات برکناری‌اش را فراهم کرده است.

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات