دوشنبه, ۰۶ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۱۲
آخرین اخبار۱۴۰۱-۰۳-۳۰ ۱۱:۵۶:۰۰

جزئیاتی از وام فوری 8 میلیون تومانی بانک سامان و وام‌های ۵۰ و 500 میلیونی بانک‌های توسعه تعاون و گردشگری

به گزارش پایگاه خبری جریان، وام فوری قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی طبق بخشنامه جدید بانک مرکزی امسال افزایش پیدا کرده است. ابلاغیه جدید بانک مرکزی به بانک‌های مهر و رسالت نشان می‌دهد، وام فوری قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی نسبت به پارسال پنج برابر شده و سقف تسهیلات قرض‌الحسنه رشد چهار برابری خواهد داشت.

* وام فوری قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی بانک‌های رسالت و مهر

 برای دریافت وام فوری قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی و تسهیلات قرض‌الحسنه به‌جز بانک‌های رسالت و مهر نباید روی بانک‌های دیگر حساب بازکنیم. مدت بازپرداخت وام فوری قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی در قیاس با پارسال از ۶۰ به ۸۶ ماه رسیده است و دریافت‌کنندگان وام فوری قرض‌الحسنه هم به‌جای ۳۶ ماه حالا ۶۰ ماه برای تسویه‌حساب مهلت دارند.

* وام فوری 8 میلیون تومانی بانک سامان

افرادی که مشتری بانک سامان هستند و برای خرید کالاهای بادوام کمبود نقدینگی دارند، می‌توانند از تسهیلات «خرید کالای مصرفی» استفاده کنند. این وام ۸ میلیون تومانی به دارندگان سپرده کوتاه‌مدت بانک سامان تعلق می‌گیرد.

تسهیلات خرید کالای مصرفی بانک سامان با سود ۲۱ درصد پرداخت می‌شود. حداکثر مدت‌زمان بازپرداخت این وام ۳۶ ماه است. افرادی که مایل به دریافت این تسهیلات هستند باید حداقل یک میانگین ۳ ماهه ایجاد کنند. ۱۵ درصد مبلغ این وام توسط بانک بلوکه خواهد شد. متقاضیان این تسهیلات به ضامن رسمی احتیاج دارند و باید آن را به بانک ارائه دهند.

مبلغ اقساط این وام با توجه به نرخ سود و مدت‌زمان بازپرداخت، ۳۰۱ هزار و ۴۰۱ تومان خواهد بود. کل سود وام هم ۲ میلیون و ۸۵۰ هزار و ۴۱۹ تومان و مجموع رقم تسهیلات و سود آن ۱۰ میلیون و ۸۸۵ هزار تومان است.

* وام ۵۰ میلیون تومانی بانک توسعه تعاون

بانک توسعه تعاون شرایطی را فراهم کرده تا افرادی که در یکی از شعب این مجموعه سپرده کوتاه‌مدت دارند، علاوه بر اخذ سود، وام ارزان‌قیمت ۵۰ میلیون تومانی هم دریافت کنند. این تسهیلات در قالب طرح «مفید» به متقاضیان واجد شرایط پرداخت می‌شود.

مشتریان واجد شرایط بانک توسعه تعاون می‌توانند بر اساس طرح مفید تا ۹۰ درصد میزان سپرده خود تسهیلات بگیرند. اما افرادی که خواهان دریافت این وام ارزان‌قیمت هستند باید میانگین خواب سپرده موردنظر بانک را ایجاد کنند. سود این وام تنها ۲ درصد و حداکثر مدت‌زمان بازپرداخت آن‌هم ۳۶ ماه اعلام شده است. ضمانت اصلی برای دریافت این وام، مسدودی سپرده است، یعنی تا پایان پرداخت اقساط، حساب متقاضیان بلوکه خواهد بود.

با توجه به این میزان مبلغ، نرخ سود و مدت‌زمان بازپرداخت، هر قسط برای وام‌گیرنده یک‌میلیون و ۴۳۲ هزار و ۱۲۹ تومان هزینه دارد. کل سود این مبلغ وام ۱ میلیون و ۵۵۶ هزار و ۶۴۲ تومان و مجموع این رقم تسهیلات و سود آن ۵۲ میلیون و ۶۶۱ هزار و ۶۶۶ تومان خواهد بود.

* تسهیلات ۵۰۰ میلیونی تومانی بانک گردشگری

افرادی که برای تأمین نیازهای مالی یا تعمیر مسکن خود به وام احتیاج دارند و مشتری بانک گردشگری هستند، می‌توانند از تسهیلات ۵۰۰ میلیونی تومانی طرح «۶ در ۴» این مجموعه بهره ببرند.

دارندگان حساب بلندمدت در یکی از شعب بانک گردشگری امکان تقاضای تسهیلات طرح ۶ در ۴ را دارند. میزان سود این وام ۴ درصد بوده و مدت‌زمان بازپرداخت آن‌هم ۶۰ ماه اعلام شده است. مبلغ این وام بر اساس گردش حساب و مبلغ سپرده مشتری، تعیین می‌شود. ضمنانت اصلی برای پرداخت این وام، مسدودی سپرده است. بنابراین تا پایان زمان پرداخت اقساط این تسهیلات، سپرده مشتری در بانک مسدود خواهد شد. البته در مدت مسدودی سپرده، ۶ درصد سود به آن تعلق می‌گیرد.

درصورتی‌که بانک گردشگری حداکثر مبلغ تسهیلات را با میزان سود و مدت‌زمان بازپرداخت ذکرشده به متقاضیان بپردازد، مبلغ اقساط برای وی ۹ میلیون و ۲۰۸ هزار و ۲۶۱ تومان خواهد بود. کل سود این مبلغ وام هم ۵۲ میلیون و ۴۹۵ هزار و ۶۶۲ تومان و مجموع رقم تسهیلات و سود آن‌هم ۵۵۱ میلیون و ۳۳ هزار و ۳۳۳ تومان است.

منبع: نامه نیوز

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات