دوشنبه, ۰۶ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۲۸
آخرین اخبار۱۴۰۱-۰۳-۳۱ ۱۰:۱۲:۰۰

واکنش تند رئیس سازمان نظام پرستاری به سخنان رئیس‌جمهور؛ «رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان غلط زیادی کرده است/ لطفاً در اسرع وقت از مدافعین سلامت دلجویی کنید»

به گزارش پایگاه خبری جریان، در ویدئویی که از سخنان حجت‌الاسلام رئیسی، رئیس‌جمهور منتشر شده، وی می‌گوید: «به رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان زنگ زدم، تلفنی خسته نباشید بگویم، به من گفت فلانی! اتفاقی افتاده از خود موضوع کرونا مهم‌تر چهره‌های بسیجی و جهادی و انقلابی (در ایام کرونا) به بیمارستان‌ها رفته‌اند و به پزشکان و پرستاران یاد می‌دهند چگونه باید برای مردم کار کرد. من خودم وقتی رفتم کنار خانواده‌های داغدار دیدم طلبه‌های ما هستند و تنها دل خانواده‌ها را حضور آن‌ها آرام می‌کند

بر همین اساس، «محمد میرزابیگی» رئیس‌کل سازمان نظام پرستاری در بیانه‌ای با عنوان «جناب آقای رئیس‌جمهور؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان غلط زیادی کرده است» به سخنان حجت‌الاسلام رئیسی واکنش نشان داد.

متن بیانیه رئیس‌کل سازمان نظام پرستاری ایران به شرح زیر است؛

«جناب آقای رئیس‌جمهور

در روزگاری که کرونای منحوس همه کشور را تیره‌وتار کرده بود. همه مشاغل وادارات و بازار و کسبه و مدارس؛ دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه و…تعطیل و همه نیروهای انسانی کشور را دورکار کرده بود؛ اما این مدافعین سلامت یعنی پرستاران؛ پزشکان و پیراپزشکان بودند که با ترک خودخواسته خانه و کاشانه خود و استقرار در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی با تقدیم بالغ‌بر سیصد شهید (۱۵۹ شهید پرستار) که ازجمله بیشترین شهدای مدافع سلامت از استان گیلان می‌باشد - و با تقدیم ده‌ها هزار جانباز کرونایی؛ بعد از دو سال و صد روز جهاد شبانه‌روزی، که اکثر ایام را بدون دارو؛ واکسن و ایمنی مناسب بودند؛

اما امنیت کامل را به حیات و سلامت مردم این مرزوبوم برگرداندند. لذا این حق مدافعین سلامت جهادی و جان‌برکف ما نبود که رئیس‌جمهور محترمشان، از قول یک رئیس دانشگاهی که در دوره کرونا معلوم نبود خودش کجاست؟ و اکنون هم بدترین شکل ممکن مدیریت را بر مجموعه خود دارد، این‌چنین خدمات و رشادت‌های مدافعین سلامت را کم انگاری و تحقیر کند.

جناب رئیس‌جمهور! رئیس دانشگاه گیلان باید به شما می‌گفت: شهید نرجس خانعلی زاده اولین و جوان‌ترین شهید پرستار ما؛ مانند تمام نیروهای طرحی بدون سهمیه و ۸۹ روزه فعلی، هیچ رابطه استخدامی جذابی با نظام سلامت دولتی؛ نداشت لیکن در دفاع از سلامت مردم بی‌محابا جان خود را تقدیم کرد. اما رئیس همان دانشگاه او با پست بالا و دریافتی‌های غیرقابل مقایسه و… اما حضوری تمام‌وقت تلفنی بر دانشگاه مذکور داشته و به خاطر همین نوع مدیریت و حضور تلفنی بوده که به حضرت‌عالی هم تحلیل تلفنی خود را درهمان سطح و میزان حضورش منتقل کرده‌اند.

اما گله ما این است که شما چرا؟! رئیس دانشگاه گیلان اگر حضوری واقعی و مؤثری در نظام سلامت استانشان داشته و دارد چرا هنوز خانواده‌های شهدای سلامت استان؛ سرگردان‌اند؟؟ چرا تمام پرسنل دانشگاهشان ناراضی‌اند؟ ایشان باید به شما می‌گفت که خانواده شهیده باقری و امثال باقری‌ها هنوز چرا سرگردان رسیدن به حقوق اولیه‌شان در مسیر بروکراسی دانشگاه گیلان‌اند؟!! و هنوز هیچ رسیدگی که نشده‌اند بماند بلکه حتی حقوق بچه‌های کوچک بازمانده از شهیدشان به‌سرعت قطع شده و هنوز برقرار نشده ماجرای جالبی دارد که بد نیست علت‌یابی شود.

- شما چرا؟ آقای رئیس‌جمهور؟

- کسی منکر زحمات نیروهای جهادی نیست. اما تقدیر از نیروهای جهادی که نباید به قیمت تحقیر و کم انگاری سایر جان‌برکفان نظام سلامت تمام می‌شد.

- آقای رئیس‌جمهور

منتظر دلجویی هستیم تمامی مدافعین سلامت اعم از پرستاران؛ پزشکان و پیراپزشکان؛ متعهدترین نیروهای نظام؛ انقلاب و کشورند. و تحمل با تمام مشکلات و کمبودهای موجود هنوز کم نگذاشته‌اند. و منتظر عکس‌العمل حضرت‌عالی هستند.

میرزابیگی رئیس‌کل

* واکنش رئیس نظام پزشکی تهران

همچنین «سید مؤید علویان» رئیس نظام پزشکی تهران بزرگ در یادداشتی خطاب به ابراهیم رئیسی خواستار عذرخواهی وی از کادر درمان به دلیل اظهارات اخیرش شد.

وی همچنین به رئیسی هشدار داد اگر اشتباه خود را هرچه زودتر اصلاح نکند، ادبیاتش در تاریخ ثبت خواهد شد.

* انتقاد نوبخت از رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان

دکتر علی نوبخت حقیقی، دبیر مجمع انجمن‌های علمی تخصصی گروه پزشکی و رئیس اسبق کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نوشت: «مطالبی که آقای رئیس‌جمهور از قول جنابعالی گفتند متأسفانه باعث وهن جامعه پزشکی و قدرناشناسی جنابعالی نسبت به همکاران جان‌برکف بهداشت و درمان و بزرگ کردن افراد غیرمسئول در امور تخصصی می‌باشد.

احتمالاً آقای رئیس‌جمهور نتوانستند منظور جنابعالی را خوب توجیه نمایند. ضمن عرض خسته نباشید، امیدوارم به نحو مطلوب جبران شود.»

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات