دوشنبه, ۰۶ تیر ۱۴۰۱ ۱۳:۳۱
آخرین اخبار۱۴۰۱-۰۳-۳۱ ۱۲:۵۱:۴۰

درخواست جمهوری‌خواهان برای جدایی تگزاس از آمریکا

جمهوری‌خواهان تگزاس خواستار برگزاری همه‌پرسی در سال آینده در مورد جدایی این منطقه از آمریکا از سال ۲۰۲۳ شده‌اند.

جمهوری‌خواهان تگزاس خواستار برگزاری همه‌پرسی در سال آینده در مورد جدایی این منطقه از آمریکا از سال ۲۰۲۳ شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری جریان، در این درخواست که از طرف کنوانسیون جمهوری‌خواهان تگزاس تصویب شد، آمده است: «ما از مجلس قانون‌گذاری تگزاس می‌خواهیم در جلسه بعدی خود قانونی مبنی بر برگزاری همه‌پرسی بین مردم تگزاس در سال ۲۰۲۳ تصویب کند و مشخص شود که مردم این منطقه خواهان استقلال هستند یا خیر.»

به گزارش راشاتودی، در این درخواست نوشته شده است که دولت فدرال آمریکا حقوق تگزاس در مورد خودمختاری محلی را که حق جدایی از آمریکا را برای خود محفوظ می‌دارد، نقض می‌کند.

همچنین در این کنوانسیون که حدود ۵ هزار جمهوری‌خواه در آن حضور داشتند، نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ و پیروزی بایدن در این انتخابات را مردود دانستند و با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند که آن‌ها نتایج انتخابات ۲۰۲ را قبول ندارند و معتقدند که رئیس‌جمهور فعلی به‌طور قانونی انتخاب نشده و منتخب مردم آمریکا نیست.

تگزاس یکی از ۵۰ ایالت آمریکا، با مرکزیت شهر آستین دومین ایالت پرجمعیت این کشور پس از کالیفرنیا و همچنین دومین ایالت بزرگ آمریکا پس از آلاسکا است. این ایالت در جنوب آمریکا قرار دارد و دارای مرز بین‌المللی با کشور مکزیک است. هرساله هزاران پناهجو از مرز تگزاس وارد آمریکا می‌شوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات