دوشنبه, ۰۶ تیر ۱۴۰۱ ۱۳:۵۱
آخرین اخبار۱۴۰۱-۰۴-۰۱ ۱۰:۲۴:۳۷

به دنبال بازدید و دستور رئیس‌جمهور ؛ کارخانه آزمایش مرودشت پس از ۱۵ سال تعطیلی آغاز به کار کرد

کارخانه آزمایش مرودشت که از سال‌های پیش تعطیل شده و در مقاطعی به انبار محصولاتی همچون پیاز تبدیل شده بود، به دنبال بازدید و دستور رئیس‌جمهور بار دیگر در مسیر تولید قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری جریان به نقل از ایرنا، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور ۲۲ مهرماه ۱۴۰۰ در هفتمین سفر استانی خود به استان فارس، از کارخانه آزمایش مرودشت در حدود ۵۰ کیلومتری شمال شیراز بازدید کرده بود.

رئیس‌جمهور در بازدید از این واحد صنعتی تعطیل که سال‌ها قبل بخشی از لوازم‌خانگی موردنیاز بازار داخلی را تأمین می‌کرد، از نزدیک در جریان مشکلات و مسائل این واحد قرار گرفت و دستورهای لازم در خصوص این کارخانه را صادر کرد.

این‌چنین شد که تلاش‌ها برای ازسرگیری فعالیت این واحد صنعتی به‌صورت جدی شکل گرفت تا اینکه درنهایت ۲۸ خردادماه ۱۴۰۱، گام نخست این کارخانه فعالیت خود را با تولید آبگرمکن آغاز کرد و به گفته مسئولان با راه‌اندازی خط تولید کولرآبی در پایان مردادماه امسال تکمیل می‌شود.

فعالیتی که البته از نگاه مسئولان استانی کافی نیست و ازاین‌رو، چرخه تولید در این واحد صنعتی باید در دایره گسترده‌تری توسعه یابد و کارخانه آزمایش به دوران شکوه خویش بازگردد.

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در صفحه توییتر خود با اعلام این خبر نوشت: «یک دستور دیگر رئیس‌جمهور به سرانجام رسید و کارخانه آزمایش مرودشت بعد از بازدید رئیس‌جمهور در مهر 1400، امروز به مدار تولید بازگشت. احیای کارخانه‌های تعطیل شده با رفع موانع تولید و اشتغال، گامی بزرگ برای تحقق ایران قوی است.»

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات