دوشنبه, ۰۶ تیر ۱۴۰۱ ۱۳:۵۸
آخرین اخبار۱۴۰۱-۰۴-۰۱ ۱۸:۴۲:۵۱

قاضی‌زاده هاشمی: هنوز حجم اختلاس‌هایی را که در بنیاد شهید اتفاق افتاده، نمی‌دانیم / فقط یکی از شرکت‌ها ۵ هزار میلیارد تومان اختلاس کرده

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید گفت: هنوز ما حجم خساراتی را که وارد شده است و اختلاس‌هایی را که اتفاق افتاده است نمی‌دانیم. روزهای گذشته مدیرعامل فعلی بانک دی، پیش من بود و گزارش می‌داد، فقط یکی از شرکت‌ها حدود ۵ هزار میلیارد تومان اختلاس انجام داده است.

به گزارش پایگاه خبری جریان، «قاضی‌زاده هاشمی» رئیس بنیاد شهید در مصاحبه با تسنیم گفت: متأسفانه بنیاد شهید در این سال‌های اخیر هم که به آفت‌های زیادی گرفتار شده است، مثلاً یک گروه عمده‌ای از مدیران بانک دی دستگیر شدند و در زندان هستند.

قاضی‌زاده هاشمی گفت: هنوز ما حجم خساراتی را که وارد شده است و اختلاس‌هایی را که اتفاق افتاده است نمی‌دانیم. روزهای گذشته مدیرعامل فعلی بانک دی، پیش من بود و گزارش می‌داد، فقط یکی از شرکت‌ها حدود ۵ هزار میلیارد تومان اختلاس انجام داده است، می‌گفت "آن‌قدر این موضوع بزرگ بوده است که دیگر ما از دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی خواستیم بیایند، ورود کنند و موضوع را بررسی کنند. "

وی گفت: این فقط یک نمونه از بانک دی بود، حالا همین مسائل در مجموعهٔ کوثر یا در مجموعهٔ صندوق ذخیره شاهد و جاهای مختلفی که اخبارش هر از چند گاهی به گوش می‌رسد، هم تا حدی وجود دارد، درحالی‌که این مجموعهٔ انقلابی، مقدس و وابسته به شهدا، باید پاک‌ترین و تمیزترین سازمان باشد.

گزیده مصاحبه تسنیم با رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران:

* خدمت در بنیاد شهید و امور ایثارگران مصداق عمل صالح است

* ماجرای اختلاس‌ها در بانک دی/ هنوز حجم خسارات مشخص نیست

* برای تحول عمیق و همه‌جانبه وارد بنیاد شهید شدم

* به نظر من این تلهٔ فشار مطالبات صنفی به خاطر این است که ما را به عجله بیندازند و ما مجبور شویم کارهای روکشی انجام بدیم.

* آیا بنیاد شهید خودش قوانین را دست‌کاری می‌کند؟

* کلاً 19 درصد قوانین ایثارگران که بار مالی دارد، اجرا شده، بقیه یا اصلاً اجرا نشده یا نصفه‌نیمه اجرا شده است.

* یکی از رفتارهای بدی که درون بنیاد شکل گرفته، این بوده که ریاست بنیاد، مخصوص یک عدهٔ خاصی بوده است، یعنی یک عده هر وقت اراده می‌کردند با ایشان در تماس بودند و دیدار داشتند و او در محاصرهٔ این صد نفر بوده است، نه بیشتر.

* اعطای درصد جانبازی برای سکوت!/ بازنگری پرونده‌های مشکوک جانبازی.

* شاید خیلی از افرادی که ذی‌حق هستند پشت در بنیاد مانده باشند و شاید خیلی از افرادی که ذی‌حق نباشند الآن از بنیاد خدمات می‌گیرند.

* بنیاد شهید برای ذخیره مرخصی ماده 38 هیچ نقشی نداشته است.

* عمده منابع به 5 دهک بالا توزیع شده است، چرا؟ چون همین‌هایی که سروصدا می‌کردند و ارتباطات ویژه‌ای بین خودشان و بنیاد ایجاد کرده بود، برخوردار شدند؛ آن‌هایی که باید برخوردار می‌شدند،‌ نشدند.

* برخی دوست دارند نظر قانون نباشد تا خودشان مدیریت کنند.

* چرا برخی از بیماری‌ها تحت پوشش بیمه دی نیست؟

* عدم رسیدگی به خانواده‌های ایثارگر باعث عذاب می‌شود.

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات