شنبه, ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ۱۷:۲۹
آخرین اخبار۱۴۰۱-۰۵-۰۵ ۱۲:۲۲:۰۰

سکوت ساکت در ماجرای دریافت حقوق نجومی!

به گزارش پایگاه خبری جریان، چند روزی از انتشار نامه «حسین میرزایی» نماینده مجلس شورای اسلامی و رئیس هیئت تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اصفهان می‌گذرد؛ نامه‌ای که در آن دستمزدهای نجومی برخی از مدیران این مجموعه ازجمله «محمدرضا ساکت» افشا شده است.

این‌طور که در این نامه رسمی قید شده، مدیرعامل باشگاه سپاهان ماهیانه بیش از ۹۲ میلیون تومان حقوق دریافت کرده است. همچنین در انتهای نامه به دریافت حق‌الجلسه، پاداش و هدایایی نظیر تلفن همراه، رایانه همراه و کارت هدیه اشاره شده است.

البته تاریخ صدور این نامه، مربوط به مهرماه سال ۱۴۰۰ است و طبیعتاً رقم حقوق و دیگر اطلاعات ذکرشده، مربوط به ماه‌های گذشته و یا سال قبل از آن است. بر همین اساس از میزان حقوق ساکت بعد از صدور این نامه و در سال ۱۴۰۱ اطلاعاتی در دسترس نیست. تصویر این نامه را در زیر می‌بینید:

محمدرضا ساکت

 این در حالی است که مدیرعامل باشگاه سپاهان یک فرد بازنشسته محسوب می‌شود و پیش‌ازاین به دلیل اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان به‌اجبار از بدنه فدراسیون فوتبال جدا شده است. در همین رابطه چند روز قبل از صدور نامه‌ای که در بالا به آن اشاره شد، نامه‌ای دیگر از سوی میرزایی (رئیس هیئت تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اصفهان) به شرکت فولاد مبارکه ارسال و نسبت به روند به‌کارگیری افراد بازنشسته در این مجموعه اخطار داده می‌شود.

بااین‌وجود با گذشت نزدیک به ۹ ماه از صدور این نامه حداقل در باشگاه سپاهان که زیرمجموعه شرکت فولاد مبارکه به حساب می‌آید، این اخطار کاری را از پیش نبرده است. تصویر این نامه را در زیر می‌بینید:

 محمدرضا ساکت

 بعد از انتشار نامه دوم که در آن میزان دریافتی مدیرعامل بازنشسته باشگاه سپاهان مشخص شده است، موج جدیدی از واکنش‌ها در این رابطه آغاز شد. از همین رو «محمدصادق میرصالحیان» مدیر روابط عمومی باشگاه سپاهان در گفت‌وگویی با رد حقوق ۹۲ میلیونی ساکت، عنوان کرد: «این اعداد درست نیست و مشخص است بحث شخصی وجود داشته. آقای ساکت یک مدیر نخبه ورزشی است. سیستم مالی و نظارتی کارخانه فولاد مبارکه سپاهان شفاف است و اصلاً چنین صحبت‌هایی صحت ندارد و شیطنتی است که مطرح شده. گروهی وجود دارند که می‌خواهند از آب گل‌آلود ماهی بگیرند و نامه‌ای که منتشر شده است، پایه و اساس درستی ندارد. این عدد صحت ندارد و حقوق ماهیانه آقای ساکت بسیار پایین‌تر از این‌هاست

مدیر روابط عمومی باشگاه سپاهان حقوق ماهیانه ۹۲ میلیون تومانی مدیرعامل این باشگاه را تکذیب کرده اما با مصاحبه اخیرش اعمال حقوق (با هر رقمی) برای ساکت در این مجموعه را تأیید کرده است، آن‌هم درحالی‌که در نامه فوق صراحتاً پرداخت حقوق به مدیران بازنشسته غیرقانونی دانسته شده است. در پایان این نامه عنوان شده است: «طبق قانون (منع به‌کارگیری بازنشستگان) پرداخت هرگونه وجهی از هر محل و تحت هر عنوان در حکم تصرف غیرقانونی در اموال دولتی توسط مدیران شرکت فولاد مبارکه می‌باشد». مدیر روابط عمومی باشگاه سپاهان خواسته یا ناخواسته تأیید می‌کند که ساکت با وجود بازنشسته بودن برای مدیریت در باشگاه سپاهان حقوق می‌گیرد، ولی فقط حقوقی که دریافت می‌کند، بسیار پایین‌تر از ۹۲ میلیون تومان است.

از سویی دیگر در قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان آمده است که فرد بازنشسته‌ای که شرایط قانونی لازم را برای ادامه کار ندارد، یا باید از سازمان برود بااینکه اگر قرار باشد به فعالیت خود در آن سازمان ادامه دهد، به‌هیچ‌عنوان نمی‌تواند دارای پست باشد. فقط در صورت داشتن شرایط تحصیلی امکان استفاده از او به‌عنوان مشاور و یا کارشناس پاره‌وقت آن‌هم با حقوق یک‌سوم افراد هم‌سطح خود وجود دارد. اتفاقی که طبق نامه‌های صادره از سوی مجلس، عملاً در سپاهان رخ نداده است و ساکت با وجود بازنشستگی، در پست مدیرعاملی باشگاه فعالیت و در ازای آن حقوق چند ده‌میلیونی دریافت می‌کند.

بااین‌وجود چند روز از انتشار نامه رئیس هیئت تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اصفهان در مجلس و افشای حقوق محمدرضا ساکت در این باشگاه می‌گذرد، ولی به‌غیراز روابط عمومی باشگاه، مرجع دیگری ازجمله خودِ ساکت دراین‌باره اظهارنظر نکرده است. اصل ماجرا این است که در این نامه ادعا شده است، ساکت با وجود بازنشستگی ماهیانه ۹۲ میلیون تومان دریافت کرده، اما او تاکنون حاضر نشده است در رابطه با آن توضیح بدهد. ساکت حتی حاضر نیست درباره بازنشستگی‌اش و مدیریت در باشگاه سپاهان توضیح بدهد و وقتی‌که دراین‌باره از او سؤال شده است، این موضوع را «سؤالات حاشیه‌ای» دانسته و پاسخی به آن نداده است.

مدیرعامل باشگاه سپاهان که این روزها به بهانه جذب هر بازیکن در فضای مجازی فعال است و اظهارنظر می‌کند، عجیب است که تاکنون در ماجرای مهمی چون دریافت حقوق نجومی سکوت پیشه کرده است. از سویی دیگر هیئت‌مدیره باشگاه سپاهان یا مدیران شرکت فولاد مبارکه نیز دراین‌باره هیچ توضیحی نداده‌اند تا فضای این باشگاه اصفهانی تحت‌الشعاع حاشیه و شایعه قرار بگیرد، حاشیه برای آنچه تاکنون در این باشگاه رخ داده است و شایعه برای تغییرات احتمالی و آنچه در آینده رقم خواهد خورد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات