شنبه, ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ۱۶:۲۰
آخرین اخبار۱۴۰۱-۰۵-۰۹ ۱۱:۱۵:۰۰

تخلیه یک شهر و ۷ روستا براثر بارش‌های سیل‌آسا در فارس

به گزارش پایگاه خبری جریان به نقل از فارس، سامانه بارشی با قدرت در فارس ادامه دارد و شب گذشته هفت روستا و شهر حسامی از توابع سرچهان براثر شدت بارندگی، دچار آب‌گرفتگی شد و اهالی این مناطق به مکانی امن منتقل شدند.

مدیرکل بحران استانداری فارس با اشاره به تخلیه شهر حسامی و 7 روستا در سطح استان گفت: شب گذشته، شهر حسامی و ۶ روستا از شهرستان سرچهان به علت آب‌گرفتگی شدید تخلیه شدند.

خلیل عبداللهی ادامه داد: همچنین روستای کوشک از توابع بختگان با جمعیت ۲۳۰۰ نفر به دلیل آب‌گرفتگی تخلیه شد و بخشی از جمعیت شهری قائمیه نیز به منطقه‌ای امن منتقل شده‌اند.

وی به آب‌گرفتگی ۶ روستا در شهرستان کازرون نیز اشاره کرد.

مدیرکل بحران استانداری فارس با اشاره به وضعیت شیراز گفت: بیشتر مناطق شیراز به دلیل شدت بارش دیشب دچار آب‌گرفتگی شده است.

وی اضافه کرد: امدادرسانی و خدمات‌رسانی در سطح شهر شیراز ادامه دارد.

عبداللهی با اشاره به وضعیت راه‌های استان فارس اظهار داشت: راه‌های استان، در شرایط پایدار است و هیچ نقطه مسدود نیست.

* تمام محورهای مواصلاتی استان فارس باز است

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای فارس نیز با اشاره به باز بودن تمام محورهای مواصلاتی استان فارس، به بازگشایی موقت محور روستایی انارک به خنجشت اشاره کرد.

علیرضا راستیار در گفتگو با فارس، از آمادگی همه نیروهای راهداری به جهت امدادرسانی و بازگشایی انسداد احتمالی مسیرها در سطح استان خبر داد.

راستیار افزود: هم‌اینک ۵۰۰ نیروی راهداری به همراه تجهیزات و ماشین‌آلات سبک و سنگین در شبکه راه‌های استان مستقر و آماده مقابله با بحران احتمالی ناشی از جاری شدن سیل هستند.

راستیار با بیان اینکه همه محورهای مواصلاتی در سطح استان باز بوده و تردد در حال انجام است، اظهار داشت: تنها چند محور روستایی در محدوده بختگان برش‌هایی دارند که انسداد تلقی نمی‌شود و دسترسی به آن‌ها وجود دارد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای فارس خاطرنشان کرد: از تمامی هم استانی‌های عزیز و کاربران جاده‌ای تقاضا داریم با توجه به شرایط اقلیمی حاکم بر کشور در روزهای اخیر، حتماً پیش از اقدام به سفر از طریق سامانه پاسخگویی شبانه‌روزی ۱۴۱ از آخرین وضعیت ترافیکی و جوی راه‌ها اطلاع حاصل کرده و حتماً به توصیه‌های ایمنی و هشدارهای هواشناسی توجه کنند.

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات