شنبه, ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ۱۶:۴۴
آخرین اخبار۱۴۰۱-۰۵-۱۱ ۱۲:۱۷:۱۵

وضعیت آب‌وهوا، امروز ۱۱ مرداد؛ شدت بارندگی‌ها از امروز کم می‌شود/ هشدار نارنجی هواشناسی برای 14 استان

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، از امروز (سه‌شنبه) با کاهش شدت بارندگی‌ها بارش‌های سیلابی تمام می‌شود و از فردا جوی صاف و آفتابی در اکثر نقاط کشور خواهیم داشت.

به گزارش پایگاه خبری جریان  بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، از امروز (سه‌شنبه) با کاهش شدت بارندگی‌ها بارش‌های سیلابی تمام می‌شود و از فردا جوی صاف و آفتابی در اکثر نقاط کشور خواهیم داشت.

آن‌طور که سازمان هواشناسی پیش‌بینی کرده است، امروز در برخی نقاط جنوب سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال و شرق خوزستان، غرب و جنوب فارس، ارتفاعات هرمزگان، اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی، رگبار پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

به‌غیراز مناطق اعلام‌شده، در سایر مناطق کشور جوی به نسبت پایدار حاکم خواهد بود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، امروز در نوار شرقی کشور به‌ویژه منطقه زابل وزش باد بسیار شدید همراه با گردوخاک ادامه خواهد داشت و برای این مناطق آلودگی هوا پیش‌بینی می‌شود.

بارش‌ها امروز در تهران هم به اتمام می‌رسد و طی چند روز آینده در پایتخت روند افزایش تدریجی دما پیش‌بینی‌شده است.

* هشدار نارنجی هواشناسی

بر اساس پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان هواشناسی، هشدار نارنجی هواشناسی امروز برای سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس، هرمزگان، بوشهر، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، یزد، مازندران، تهران، البرز و سمنان برقرار است.

بر اساس این هشدار در مناطق مذکور، رگبار و رعدوبرق، گاهی تگرگ و نیز وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

جاری شدن روان‌آب، آب‌گرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی از مخاطرات این پدیده جوی است.

به هم‌وطنان توصیه می‌شود از نواحی حادثه‌خیز مانند حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها دوری و از صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات