یکشنبه, ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۰۸
آخرین اخبار۱۴۰۱-۰۵-۲۲ ۰۹:۵۹:۰۰

رئیسی: عدالت، محور کار دولت است

به گزارش پایگاه خبری جریان به نقل از فارس، «آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی» عصر دیروز در نشست با خانواده شهدا، ایثارگران و نخبگان استان کرمان با اشاره به آیات الهی اظهار داشت: امروز مهم‌ترین معروف در جامعه ما عدالت است، باید عدالت همه توسعه‌یافتگی‌های ما سایه بیفکند و با عدالت جامعه را پیش برد.

رئیسی با اشاره به اینکه معتقدیم جامعه باید در پرتوی عدالت پیشرفت کند و رهبری هم فرمودند و در بیانیه گام دوم انقلاب هم مهم‌ترین مسئله عدالت است، گفت: محور کار در دولت عدالت است.

رئیس‌جمهور در خصوص وضعیت اتباع اطهار کرد: برای همه اتباع بیگانه در کشور شناسه درست شود، شناسه‌ای توسط وزارت کشور که اطلاعات شخصی و اطلاعات مربوط به جابه‌جایی‌ها را رصد کند.

* به‌زودی تشکیل سازمان مهاجران به تصویب می‌رسد

رئیسی با بیان اینکه تشکیل سازمان مهاجران را دنبال می‌کنیم و به‌زودی به تصویب می‌رسد، گفت: اتباع خارجی در کشور و استان کرمان و یزد زیاد هستند این‌ها مهمانان جمهوری اسلامی هستند اما باید شناسه داشته باشند.

وی از ظرفیت مهم استان کرمان در کشاورزی و رونق کشاورزی سخن گفت و افزود: باید مسائل مربوط به کشاورزی برطرف شود تا کشاورزی برای روستاییان صرف داشته باشد.

رئیس‌جمهور به سفر به یک منطقه دورافتاده در جنوب کرمان در شهرستان عنبرآباد اشاره کرد و اظهار داشت: مشکلات کشاورزی برای مردم رنج‌آور بود و ما این مسئله را در اولویت قرار داده‌ایم، اگر کشاورزی را به سمت کشت کالاهای اساسی ببریم می‌توانیم امنیت غذایی کشور را تأمین کنیم.

رئیسی با اشاره به خسارت سیل طی سال‌های متمادی تصریح کرد: باید سیل‌بندها و سدها و زیرساخت‌های لازم ایجاد شود تا مردم در زمان بارش باران، دغدغه نداشته باشند.

رئیس‌جمهور ادامه داد: باید عقب‌ماندگی‌ها را دنبال کنیم و همه بدنه دولت باید این‌گونه عمل کنند، رهبری فرمانده هستند و فرمان می‌دهند و بنده و سایر دوستان باید عمل‌کننده باشیم.

وی بیان داشت: حاج قاسم این‌طور نبود راه همواری داشته باشد اما تصمیم گرفته بود راه را هموار کند و امنیت را نه‌تنها در ایران بلکه در منطقه ایجاد کند اما او با مشکلات زیادی مواجه بود و امروز خدا او را نام‌آور کرده است.

رئیسی اظهار کرد: بارها او را دعوت کردیم بیاید در مجلس خبرگان رهبری سخنرانی کند اما قبول نکرد و خداوند نام او را بلند و در دل‌ها ماندگار کرد.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه کرمان بهشت معادن است، تأکید کرد: معادن باید به دست افراد کاربلد انقلابی و دلسوز باشد که خام‌فروشی نکنند تا بخشی از درآمدها برای مسئولیت‌های اجتماعی هزینه شود. معادن باید ضمن فعال شدن و بهره‌برداری همچنین مسئولیت اجتماعی نسبت به توسعه فرهنگی و اجتماعی برای رفع محرومیت از استان را انجام دهند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه اجرای قانون جمعیت و تسهیل ازدواج جوانان مورد تأکید است، افزود: ایجاد مرکز ترک اعتیاد بانوان در کرمان امری ضروری است و زنان معتاد نباید در گوشه خیابان به‌هیچ‌عنوان دیده شوند و راه‌اندازی این مرکز اولویت است.

* شورای فقهی در بانک‌ها را تشکیل دادیم

و اصلاح نظام بانکی را دنبال می‌کنیم

رئیسی عنوان کرد: شورای فقهی در بانک‌ها را تشکیل دادیم و اصلاح نظام بانکی را دنبال می‌کنیم و هرچند کارهایی انجام شده اما کافی نبوده است.

 رئیس‌جمهور بیان کرد: شرایط تهدید و تحریم را از جانب دشمنان داریم و اعلام و اقدام کردیم که پیشرفت کشور و مشکلات اقتصادی را به تحریم‌ها گره نمی‌زنیم.

* ایران در هیچ جا میز مذاکره را ترک نکرده است

پیشرفت و اقتصاد را معطل اخم و لبخند دیگران نمی‌کنیم

وی اظهار کرد: تیم اقتصادی دولت کار می‌کند و جمهوری اسلامی در هیچ جا میز مذاکره را ترک نکرده است اما پیشرفت و اقتصاد را معطل نمی‌کنیم که یک نفر لبخند بزند یا اخم کند و این اخم و لبخند برای ما مهم نیست و پیشرفت و توسعه کشور را با قدرت ادامه می‌دهیم.

 رئیسی با بیان اینکه در صادرات و واردات سرمایه‌گذاری اقتصادی را انجام می‌دهیم، اظهار کرد: اصلاح ساختارهای اقتصادی اگر در سال‌های قبل انجام می‌شد، بهتر بود اما این کار را نکردند و ما این امور را دنبال می‌کنیم و برخلاف خواست دشمنان اما به لطف خدا و کمک مردم مسائل کشور با قدرت پیش می‌رود.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: با علم و اطلاع می‌گویم که آینده برای کشورمان بسیار درخشان است، هرچند اراده کرده‌اند مردم ما ناامید شوند و ما پیشرفت نکنیم اما با رهنمودهای رهبری امور را پیش می‌بریم.

* ترک امربه‌معروف و نهی از منکر جامعه را مرده می‌کند

 رئیسی عنوان کرد: ترک امربه‌معروف و نهی از منکر جامعه را مرده می‌کند و ما نباید کاستی‌ها و کژی‌ها را قبول کنیم و باید نسبت به آن حساس باشیم بنابراین مشکلات را باید در موقع خودش بیان کنیم و بیان انتقادات و پیشنهادات نشان می‌دهد جامعه ما زنده و پویاست.

وی خاطرنشان کرد: با وجود همه تحریم‌ها و دغدغه‌ها ما می‌توانیم و کارهای بزرگ و ماندگاری داشته باشیم که از فرهیختگان ما برمی‌آید.

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات