یکشنبه, ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۵:۵۸
آخرین اخبار۱۴۰۱-۰۵-۲۲ ۱۱:۴۸:۰۰

بازگشایی مرز خسروی به روی زائرین

معاون عتبات عالیات حج و زیارت کشور گفت: مرز خسروی از فردا به روی زائرین بازگشایی می‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری جریان به نقل از مهر، «حجت‌الاسلام صحبت‌الله رحمانی» معاون عتبات عالیات حج و زیارت کشور اظهار کرد: روز گذشته بازدید میدانی از بغداد تا مرز خسروی در شهرستان قصر شیرین استان کرمانشاه برای بررسی شرایط موجود انجام گرفت.

وی افزود: طی بازدید صورت گرفته شرایط برای تردد زائرین اربعین آماده است و در مرز عراق نیز ۴۸ گیت برای تردد زائرین در نظر گرفته شده است.

معاون عتبات عالیات حج و زیارت کشور تصریح کرد: بر اساس اعلام وزارت کشور مرز خسروی ازجمله مرزهای در نظر گرفته شده برای راهپیمایی بزرگ اربعین است که زائران می‌توانند از آن استفاده کنند.

رحمانی بیان کرد: در مرز خسروی نیز توسط نیروی انتظامی ۵۸ گیت برای تردد زوار اربعین در نظر گرفته شده که امید است مرز خسروی مجدد برای همیشه بازگشایی شود.

وی خاطرنشان کرد: مرز خسروی از ۱۶ محرم هم‌زمان با ۲۳ مردادماه با عبور کاروان‌های رسمی حج و زیارت بازگشایی می‌شود.

* پیش‌بینی ۱۰۰ گیت برای عبور زائرین اربعین در مرز خسروی

سردار علی‌اکبر جاویدان، فرمانده انتظامی استان کرمانشاه هم با اعلام آمادگی کامل نیروی انتظامی کرمانشاه برای تأمین و برقراری نظم و امنیت مراسم اربعین سال جاری، اظهار کرد: در حال حاضر ۵۸ گیت برای عبور زوار در مرز خسروی نصب شده است.

وی افزود: در صورت اعلام آمادگی و افزایش ظرفیت طرف عراقی این امکان وجود دارد تعداد گیت‌ها در مرز خسروی به بیش از ۱۰۰ گیت افزایش یابد.

انتهای پیام/ جریان نیوز

اشتراک گذاری :
نظرات