دوشنبه, ۲۷ دی ۱۴۰۰ ۰۴:۲۱
مهدی جهان‌تیغی
راز ترس نهفته در انیمیشن انتقام خون حاج قاسم

در این انیمیشن ساخته‌شده مردمی نکاتی درباره نحوه ترور ترامپ دیده می‌شود که حاوی یاددآوری‌های مهمی برای آمریکا است.


محمد صفری
حل یک بحران، یکبار برای همیشه

سیل، میهمان هر ساله ایران است، به گونه‌ای که در یکسال چند منطقه از کشور شاهد...


رضا صفری
بازی خطرناک مرکز پژوهش‌ها با منافع ملی!

همانگونه که در روزهای گذشته نیز مطرح شد، در جلسه اخیر کمیسیون مشترک «طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی»، علاوه بر تغییر نام این طرح به «نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی»، انتقادات جدی نیز به رویه اخیر مرکز پژوهش‌ها مطرح شد...


محسن مهدیان
چطور یک دروغ بزرگ را باور می‌کنیم؟

چطور می‌شود برخی باور می‌کنند؟ بعد تکرار می‌کنند؟ و بعد ترویج می‌کنند؟ این بحث مناسب سوادرسانه‌ای است و بیش از این کارکردی ندارد.


مصطفی طاهری
دلیل لغو معافیت مالیاتی شرکت‌های حقوقی از سود سپرده‌های بانکی

بر اساس صورت‌های مالی منتشرشده، 63 شرکت تولید کالا و خدمات که در رتبه‌بندی بهترین شرکت‌های ایران در سالهای اخیر قرار دارند، چیزی حدود 92 هزار میلیارد تومان سپرده بانکی در قالب سپرده‌گذاری کوتاه و بلندمدت بانکی ...


میراحمدرضا مشرف
زوایای پیدا و پنهان سفر وزیر خارجه طالبان به تهران

میزبانی تهران از وزیر خارجه طالبان و هیئت همراه وی در روزهای اخیر توجهات بسیاری را به خود معطوف کرده است. البته این نخستین بار نیست که دیداری در چنین سطح میان دو طرف انجام می‌شود، چرا که در جریان برگزاری نشست کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در پاکستان هم ملاقاتی میان وزیر خارجه ایران و وزیر خارجه دولت موقت طالبان انجام گرفته بود. با این حال تکرار چنین رخدادی، آن هم این بار در تهران، بحث‌هایی را در مورد اهداف این سفر به‌وجود آورده است.


مهدی فضائلی
جنتلمن‌های تروریست پشت اینستاگرام!

جنتلمن‌های گرداننده اینستاگرام درست مثل تروریست‌های فرودگاه بغداد، همه تلاش‌شان را برای حذف نام و تصویر این قهرمان بین‌المللی به‌کار بردند و میلیون‌ها پست و صفحه را حذف کردند.


مهدی جهان‌تیغی
آنچه بر جبهه انقلاب در حادثه هواپیمای اوکراینی گذشت

برای همه مردم ایران حادثه تلخ هواپیمای اوکراینی غمی بزرگ محسوب می‌شود. اما یک سوال مهم این است که در این حادثه غم‌انگیز غیرعمدی بر جبهه انقلاب چه گذشت و چه کرد؟


حسین شریعتمداری
تحریف مکتب سلیمانی با ترفند «خبرِ سیاه»!

اگرچه شخصیت به قول حکیمانه رهبر معظم انقلاب «ملی‌ترین و امتی‌ترین» شهید سلیمانی شناخته شده‌تر و فراتر از آن است که با دروغ بافی‌های جریان آلوده مورد اشاره قابل تحریف باشد ولی نباید و بایسته نیست که نسبت به این حرکت مرموز و زیر پوستی بی‌تفاوت بود.


محمد کرباسی
وزارت ارتباطات به کدام سو می‌رود؟!

جناب آقای وزیر! جریان انقلاب از شما انتظار دارد فضای مجازی کشور منطبق بر مطالبات رهبری متحول شود. نهیب دوباره ایشان بر مسئولان فضای مجازی، یعنی با گذشت چهار ماه از وزارت شما، اقدام درخور توجهی صورت نگرفته و در همچنان بر همان پاشنه سابق می‌چرخد.


محسن مهدیان
درباره سانسور این روزهای حاج قاسم

عمق آزادی بیان به روایت تمدن آنگلوساکسونی و کازینوی قمارخانه ای را امروز همه می بینیم. سانسور و سانسور. آنهم سانسور هویت یک ملت. سانسوری در این ابعاد جایی سراغ دارید؟ این احساس خفگی من و شما در پلتفورم اینستاگرام فیس بوک و غیره نشان اینست که امکان بروز هویت مان را نداریم. این تعبیر را دست کم نگیرید.


حسین شریعتمداری
از پیامبر خدا این‌گونه بخواه (نکته)

حاج آقا مجتبی گفت؛ وقتی در مدینه به مرقد مطهر رسول خدا(ص) مشرف شدی، به حضرت ایشان عرض کن؛ خداوند تبارک و تعالی به شما دستور داده است که سائل و درخواست‌کننده را نا‌امید باز مگردانی و تو‌ای رسول خدا(ص) سرآمد همه بندگان در اطاعت از اوامر خدای سبحان هستی... و آنگاه از ژرفای دل خواسته خود را از حضرتش(ص) بخواه.


مهدی فضائلی
روزِ خدایی که نباید فراموش کرد

حماسه ۹ دی ۸۸ از ایام الله بود چون از سویی اضطراب و تهدید را از جامعه اسلامی دور کرد و از سوی دیگر نقشه و طراحی دشمنان را به هم زد. نهم دی برای مؤمنین نعمت بود و برای دشمنان جامعه اسلامی عذاب!


علیرضا معاف
بازخوانی فتنه 88

اهمیت حرکت عظیم ملت ایران در 9 دی ماه سال 88 زمانی آشکارتر می‌شود که ابعاد و زوایای فتنه‌ی براندازانه و کودتا گونه آن سال بازخوانی و بازروایی شود.


مهدی جهان‌تیغی
چند ناگفته از انتشار خبر دیدار اخیر روحانی با رهبر انقلاب

آنچه از ذوق‌زدگی جریان اعتدالی در درز خبر دیدار روحانی با رهبر انقلاب برمی‌آید، آن است که این تنها دیدار روحانی پس از بیش از صد روز از پایان ریاست جمهوری با رهبر انقلاب بوده است.


میراحمدرضا مشرف
تقابل طالبان با پدرخوانده

پس از یک هفته تنش میان طالبان و مرزبانان پاکستانی، اخبار منتشر شده حکایت از آن دارد که دو طرف بر سر کاستن از اختلافات و تنش‌ها به توافق دست یافته‌اند. گویا این توافق پس از سفر مقامات طالبان و در رأس آن‌ها ملایعقوب، فرزند ملاعمر و سرپرست وزارت دفاع طالبان به منطقه مرزی ننگرهار حاصل شده است.


محمدجواد اخوان
اصلاح نرخ ارز و قدرت خرید مردم

یکی از مهم‌ترین تأثیرات موضوع «اصلاح نرخ ارز» -که بر حذف نرخ ترجیحی متمرکز است- در حوزه «قدرت خرید عمومی» است.


احسان کیان‌خواه
مظلومیت نظریه‌ی سیاستیِ سایبری مقام معظم رهبری

سالهاست فضای مجازی نیازمند قانونی جامع است اما اساساً وضع قانون‌ برای موضوعات ثابت و کم تغییر ازلحاظ ماهیت است لذا هدف ایجاد شوراهای فراقوه‌ای برای نگرش تخصصی و موشکافانه،‌ به لحظه ودرعین‌حال آینده‌نگرانه به این دست پدیده‌‌ها است.


سعید آجرلو
قمار بزرگ لاریجانی

اگر خط قرمز سیاست ورزی لاریجانی را قرار گرفتن در موقعیت مرحوم هاشمی رفسنجانی در سال ۹۲ و پس از آن بدانیم، تردیدی نیست که انتشار عمومی نامه به شورای نگهبان در نهایت گامی به سوی همین خط قرمز است. چرا که انتشار عمومی این نامه ذیل ادبیات انتقادی اصلاح طلبان از شورای نگهبان تصویر شد و


حسن کربلایی
آقای مطهری حرمت پدر شهید‌تان را حفظ کنید!

اخیرا نامه محرمانه شورای نگهبان با موضوع دلایل رد صلاحیت دکتر علی لاریجانی - همسر خواهر علی مطهری - سر از منبعی فرامرزی درآورد و سپس در رسانه‌های داخلی و فضای مجازی بازتاب پیدا کرد. افشای نامه، بهانه‌ای تازه به‌دست ضدانقلاب داخلی و خارج‌نشین و برخی عناصر تابلودار داد تا سیل اهانت‌ها و تهمت‌ها به نهاد شورای نگهبان و دبیر محترم آن روانه شود.اخبار اقتصادی
فرق سفرهای دولت رئیسی با روحانی چیه؟ :
پاسخ وزیر ارتباطات درباره وضعیت نابسامان اینترنت :
با این حساب چین مالک اکثریت کره زمین است :